1 komentārs

Turpinās strīdi par dzīvnieku barību “Dogo”. Ražotājs, uzņēmums “Tukuma straume”, veicis pats savas analīzes neatkarīgā laboratorijā, un tās neuzrāda iepriekš Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) analīzēs atrastos pārkāpumus, kuru dēļ daļa produkcijas tika izņemta no veikalu plauktiem.

Runa ir par suņiem un kaķiem kaitīgās vielas karbamīda klātbūtni, kas dzīvniekiem var izraisīt smagu saslimšanu. Ražotāji tagad draud ar tiesu PVD. Visticamāk, strīdēšanās vēl turpināsies un analīzes veiks vēlreiz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kārtējais skandāls, kurā ierauts uzņēmums “Tukuma straume”, kas plašāk pazīstams ar preču zīmi “Dogo”, izskanēja augusta vidū. PVD paziņoja, ka vairākās suņu un kaķu barības partijās atrasts karbamīds, kas nav piemērots šo dzīvnieku barošanai. Produkcijas ražošanu apturēja un veikaliem nosūtīto pārtiku izņēma no apgrozības. Vienlaikus uzņēmuma pārstāvji apgalvoja, ka urīnviela dzīvnieku pārtikā nevarētu būt atrodama un paši pasūtīja analīzes Vācijas laboratorijā “Agrolab Group”.

Analīžu rezultāti iesniegti PVD, lūdzot atsaukt dienesta izplatīto informāciju. “Tukuma straumes” pārstāvji pieļauj, ka notikušais ir apzināta pret uzņēmumu vērsta nomelnošanas kampaņa. Juristi šobrīd gatavo pieteikumu tiesā gan pret PVD, gan zinātnisko institūtu “Bior”, kas Dānijā pasūtīja pirmās analīzes.

PVD gan pagaidām nesteidzas paziņot, ka būtu pieļauta kļūda. Vienlaikus tas atcēlis iepriekš noteiktos ierobežojumus ražot un tirgot “Dogo” produkciju. Jāpiebilst, ka novembrī varētu sākties “Tukuma straumes” tiesvedība par 450 000 eiro kompensācijas piedziņu no vairākiem veterinārārstiem, kuri, pēc ražotāju domām, izplatīja zinātniski neapstiprinātu informāciju par “Dogo” saistību ar retu slimību, kas suņiem veicina barības vada paplašināšanos. Kopš šā skandālu sākuma “Dogo” tirgus daļa Latvijā samazinājusies divkārt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl