1 komentārs

Turpinās strīdi par dzīvnieku barību “Dogo”. Ražotājs, uzņēmums “Tukuma straume”, veicis pats savas analīzes neatkarīgā laboratorijā, un tās neuzrāda iepriekš Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) analīzēs atrastos pārkāpumus, kuru dēļ daļa produkcijas tika izņemta no veikalu plauktiem.

Runa ir par suņiem un kaķiem kaitīgās vielas karbamīda klātbūtni, kas dzīvniekiem var izraisīt smagu saslimšanu. Ražotāji tagad draud ar tiesu PVD. Visticamāk, strīdēšanās vēl turpināsies un analīzes veiks vēlreiz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kārtējais skandāls, kurā ierauts uzņēmums “Tukuma straume”, kas plašāk pazīstams ar preču zīmi “Dogo”, izskanēja augusta vidū. PVD paziņoja, ka vairākās suņu un kaķu barības partijās atrasts karbamīds, kas nav piemērots šo dzīvnieku barošanai. Produkcijas ražošanu apturēja un veikaliem nosūtīto pārtiku izņēma no apgrozības. Vienlaikus uzņēmuma pārstāvji apgalvoja, ka urīnviela dzīvnieku pārtikā nevarētu būt atrodama un paši pasūtīja analīzes Vācijas laboratorijā “Agrolab Group”.

Analīžu rezultāti iesniegti PVD, lūdzot atsaukt dienesta izplatīto informāciju. “Tukuma straumes” pārstāvji pieļauj, ka notikušais ir apzināta pret uzņēmumu vērsta nomelnošanas kampaņa. Juristi šobrīd gatavo pieteikumu tiesā gan pret PVD, gan zinātnisko institūtu “Bior”, kas Dānijā pasūtīja pirmās analīzes.

PVD gan pagaidām nesteidzas paziņot, ka būtu pieļauta kļūda. Vienlaikus tas atcēlis iepriekš noteiktos ierobežojumus ražot un tirgot “Dogo” produkciju. Jāpiebilst, ka novembrī varētu sākties “Tukuma straumes” tiesvedība par 450 000 eiro kompensācijas piedziņu no vairākiem veterinārārstiem, kuri, pēc ražotāju domām, izplatīja zinātniski neapstiprinātu informāciju par “Dogo” saistību ar retu slimību, kas suņiem veicina barības vada paplašināšanos. Kopš šā skandālu sākuma “Dogo” tirgus daļa Latvijā samazinājusies divkārt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl