Dodoties pie prieka meitām, klienti riskēs saņemt sodu un nonākt rehabilitācijā

2 komentāri

Iecerēts palielināt vecumu, no kura drīkst nodarboties ar prostitūciju un noteikt atbildību arī klientiem, kuri neievēros vecuma ierobežojumu.

Pašlaik ar prostitūciju atļauts nodarboties no 18 gadu vecuma, izmaiņas paredz celt vecuma slieksni līdz 25 gadiem.

Ekrānuzņēmumi

Mainot vecumu no kura drīkst nodarboties ar prostitūciju, ir valsts signāls visām personām, kuras plāno saistīt savu dzīvi ar seksuālu pakalpojumu sniegšanu, norāda iekšlietu ministrijā.

Dimitrijs Trofimivs
IeM Valsts sekretāres vietnieks

Vērsts uz to, ka šī nav pirmā nodarbe ar, kuru cilvēkam būtu labi sākt savu darba dzīvi.

Jaunais regulējums, kas vēl tiek izstrādāts paredz palielināt sākuma vecumu no 18 uz 25 gadiem. Par vecuma ierobežojuma neievērošanu paredzēts administratīvais sods un/vai rehabilitācija. Seksuālo pakalpojumu sniedzējam ir izvēle saņemt sodu vai doties uz rehabilitāciju, bet pircējam izvēle nav paredzēta. Seksa pircējam būs jāmaksā sods un jāiziet rehabilitācijas kurss. To kādā apmērā būs naudas sods pašlaik vēl nav noteikts, arī tas, kas tieši būs rehabilitācijas programmā vēl tiek izstrādāts.

Centra ”Marta” vadītāja viennozīmīgi atbalsta seksa pircēju saukšanu pie atbildības un ļoti svarīgi ir pircējiem izskaidrot, ka prostitūcija sāpīga izvēle, kas rodas no nelabvēlīgiem apstākļiem.

Iluta Lāce
centra “Marta” vadītāja

Tas var palīdzēt ieraudzīt pasauli savādāk un ieraudzīt cilvēku kā vērtību. Ja tu uz otru neraugies kā uz vērtību, bet kā uz objektu ko var izmantot, pirkt, tad kādas attiecības mēs vispār varam veidot sabiedrībā?!

Savukārt stingrākie vecuma vai citi ierobežojumi nevalstisko organizāciju skatījumā ir lieki, jo tie paredzēti sodīt cilvēkus, kuri jau tā ir upura lomā. Sodīšanai vērsto enerģiju varētu ieguldīt palīdzībā. Tuvākajā laikā jauno prostitūcijas regulējumu paredzēts saskaņot valsts sekretāru sanāksmē. Tad ātrākais rudenī to paredzēts skatīt un vērtēt Saeimā.

TOP komentāri

  • Taksists
  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Prostitūtu lietotājus vajadzētu ne tikai sodīt, bet arī noņemt anonimitāti, tāpat kā ar citiem noziedzniekiem, bet tas nenotiks, jo tie ir "biezie" un sab-bas krējuma locekļi, kas gatavi maksāt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl