Dodies uz pludmali? Sargā auto, jo piejūras stāvvietās ir aktivizējušies zagļi

Pievienot komentāru

Policija aicina sargāt savas automašīnas piejūras stāvvietās un atpūtas vietās. Sākoties vasarai, gandrīz katru dienu tajās notiek zādzības no transportlīzekļiem. Nereti to īpašnieki mašīnās redzamā vietā atstāj savas personiskās mantas, kas kalpo par stimulu garnadzim iekļūt transportlīdzeklī, izsitot auto stiklu vai kādā citā veidā to bojājot.

Piejūras stāvvietās patiešām valda klusums un miers, kā mūs arī brīdināja Kriminālpolicijas pārvaldē. Tas nozīmē, ka izsist logu un paņemt no auto ko vērtīgu var minūtes laikā.

“Protams, mašīnas ir mazāk pieskatītas – tā nav pilsēta, kur staigā gar tām liecinieki. Tukša un klusa vieta. Ilgu laiku tas neaizņem, dažas sekundes izsist, paņemt un aiziet kaut kur mežā. Tas ļautu viņam tajā apkārtnē pazust, ir gadījumi, kad ar velosipēdu zagļi pārvietojas,” saka VP RRP Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 2. nodaļas priekšnieks Jevgeņijs Semjonovs.

Visbiežāk zagļi no automašīnām zog mobilos telefonus, makus, darba instrumentus, kā arī citas lietas, kas visiem redzamas, atrodas transportlīdzekļa salonā. Policijas darbinieki lūdz neko neatstāt automašīnā. Pat sporta somu ar sporta tērpu. Pirmkārt, cietīs auto, kur uz sēdekļa palicis kas vērtīgs.

Neatstājiet salonā arī tukšu somu, jo garnadži nezina, ka tajā nekā nav. Bet izdevumi par jaunu stiklu var aiziet simtos eiro. Statistika atsevišķi neizdala tikai šīs zādzības no auto, tai pievienojas arī nozagti lukturi, numura zīmes un spoguļi. Bet, par laimi, visu šo zādzību skaits samazinās. Pēdējo četru gadu laikā Rīgas reģionā to skaits sarucis par 40%. Šā gada piecos mēnešos noticis 1000 šādu zādzību.

Tikmēr LNT aptaujāto pieredze ir dažāda – vieni salonā neko neatstāj, citi šai drošībai nepievērš lielu uzmanību.

“Es paņemu līdz noteikti somu, nekad neatstāju uz priekšējā sēdekļa, mobilais telefons – somiņā vienmēr līdzi. Vīrs arī vienmēr par to padomā un pabrīdina, ka nevar neko atstāt,” stāsta Inese, kura strādā valsts iestādē.

“Nu jā, gan jau tāpēc, ka nekas tāds nav gadījies, tāpēc arī neko baigi nepieskatu. (LNT: Ko ir gadījies aizmirst mašīnā?)  Telefonu, maku, bet parasti kaut kur apakšā nolikts, tāpēc nekas arī nenotiek,” norāda students Mārtiņš.

“Cenšos, protams, vienmēr paņemt līdzi. (LNT: Ir gadījies telefonu atstāt vai maku?) Nē, nav gadījies. Bija tā, ka atstāju somu, man izsita aizmugurējo stiklu mašīnai, mēs mazliet iztraucējām, soma palika. Tāpēc no tās reizes visas mantas ņemu līdzi,” teic juriste Linda.

Vēl jāpatur prātā, ka zagļi speciāli var sabojāt riepu vai izlaist tai gaisu. Kad vadītājs to pamana un sāk mainīt, mantas paliek nepieskatītas un tiek nozagtas. Šāds gadījums šopavasar noticis galvaspilsētā pie viena no tirdzniecības centriem.