1 komentārs
Dodies dabā vērot putnus! Šomēnes visā Latvijā norisināsies putnu dienas
Foto: F64

Arī šogad Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un citiem partneriem aprīlī organizē Putnu dienas visā Latvijā. Pirmie pasākumi sāksies jau 1.aprīlī un turpināsies visu mēnesi.

Dalība vairāk nekā 30 Putnu dienu ekskursijās un citās aktivitātēs ir bez maksas, tajās piedalīties tiek aicināts ikviens interesents. Putnu dienu pasākumi notiks brīvā dabā, tādēļ dalībnieki aicināti padomāt par atbilstošu apģērbu aprīļa mainīgajos laika apstākļos. Ieteicami visās ekskursijās ir ūdensizturīgi apavi un vēja noturīgas jakas.

Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka, aicinām iespēju robežās ņemt līdzi arī savus binokļus un putnu noteicējus. Ekskursijas vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji, kuri palīdzēs atpazīt dažādās putnu sugas un stāstīs par to dzīves paradumiem. Pasākumu sarakstu meklē www.putnudienas.lv. Dažos gadījumos var būt vajadzīga iepriekšēja sagatavošanās, piemēram, nodrošināšanās ar inventāru, pusdienām, ieeja Zoodārzā u.tml.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība ir lielākā dabas aizsardzības organizācija Latvijā. Tā darbojas kopš 1985.gada un šobrīd apvieno vairāk nekā 500 biedru. Par LOB biedru var kļūt ikviens interesents, aizpildot anketu un samaksājot biedru naudu.

LOB misija ir saglabāt daudzveidīgu un dzīvotspējīgu Latvijas savvaļas putnu faunu. Lai to īstenotu, LOB nodarbojas ar putnu un to dzīvesvietu aizsardzību un izpēti un sabiedrības informēšanu un iesaistīšanu dabas aizsardzības pasākumos.

TOP komentāri

  • kika
    0 0 0

    kika

    Gājputniem esot izplatīta šausminošākā putnu gripa kāda jebkad bijusi. Nekādu putnu vērošanu! Nekādu tuvošanos gājputniem! Visi vērotāji tiks pēc tam ieslodzīti telpās tāpat kā mājputni līdz 1.jūnijam, lai šo briesmīgo slimību nevazātu apkārt pa Latvijas teritoriju!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl