Dodas gulēt ar telefonu. Bērni pārāk maz laika velta miegam

0 Komentāru

Miega bads – ar šo problēmu arvien biežāk sastopas gan pieaugušie, gan bērni. Speciālisti iesaka tam pievērst nopietnu uzmanību, jo tas varot nopietni iedragāt jaunās paaudzes veselību. Nupat sācies īpašs eksperiments, kurā ar speciālu aproču palīdzību tiks pētīta skolēnu miega kvalitāte.

Dots starts eksperimentam. 44 skolēni no Valmieras Pārgaujas sākumskolas valkās īpašas viedaproces. Tās fiksēs gan dalībnieku fizisko aktivitāti, gan miegā pavadītās stundas.

Attiecīgais eksperiments notiks Olimpiskās komitejas akcijā “Sporto visa klase”. Tā sākās pirms trim gadiem, un tieši šī klase bija viena no pirmajām iniciatīvas dalībniecēm. Eksperiments ilgs divas nedēļas.

“Mēs nolēmām pievērsties vēl vienai ļoti svarīgai lietai – atpūtai un miegam. Kā mēs visi zinām, bērniem, kuri ir sākumskolā, 3., 4., 5. un 6. klasei, ir ļoti svarīga atpūta, lai labi mācītos, lai nodarbotos ar sporta aktivitātēm,” norāda Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Entuziasma pilni par jauno eksperimentu ir arī paši dalībnieki. “Noteikti vajadzētu vairāk viņiem gulēt, nekā viņi guļ. Vakara stundās noteikti ielien gultā, liekas jau, ka esi gultā un guli, bet tas ir kopā ar telefonu. Kas nozīmē: vēl kādu stundu… Jā, stunda pusotra, jo tur laiks skrien nemanot,” par bērnu paradumiem stāsta skolnieces Dārta un Enija.

Rīta pirmajās stundās varot just, ka skolēni vēl nav žirgti un pamostas vēlāk. Vienlaikus patlaban notiek arī plašāks Olimpiskās komitejas zinātnisks pētījums par fizisko aktivitāti un bērnu vispārējo veselības stāvokli.

Olimpiskās komitejas iniciatīva “Sporto visa klase” paredz trīs papildu sporta nodarbības nedēļā. Akcijā piedalās 233 klases.

0 Komentāru