Dobeles traģēdijā cietušajiem bērniem tiks meklēta audžuģimene vai aizbildņi

4 komentāri

Dobeles traģēdijā cietušajiem bērniem tagad tiks meklēta audžuģimene vai aizbildņi, jo bērni nedrīkst uzturēties degradētajā vidē, sacīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Ilona Kronberga.

Latvijā atbildīgās institūcijas skatās uz likuma burtu, bet neredz reālo situāciju, un šis strādāšanas modelis nav īsti normāls,  tā intervijā raidījumā “900 sekundes”, komentējot notikušo traģēdiju Dobelē, kur, nomirstot vecākiem, gāja bojā arī deviņus mēnešus vecs zīdainis, atzina Kronberga.

Traģēdija Dobelē: bērni vieni bez ēdiena bijuši vairāk nekā nedēļu

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, – prātam neaptverama traģēdija notikusi Dobelē. Tur nedēļu četri mazi bērni bijuši ieslēgti dzīvoklī ar mirušiem vecākiem. Diemžēl jaunākā atvase – deviņus mēnešus vecs zīdainis – miris bada nāvē. Likumsargi pauduši sašutumu par cilvēku attieksmi, jo neviens nav pievērsis uzmanību ilgstošām bērnu raudām. Šī sabiedrības vienaldzība prasījusi viena bērna dzīvību.

Otrdienas rītā intervijā raidījumā “900 sekundes” VBTAI vadītāja Kronberga tikmēr norāda, – arī policijai bija jāuzrauga varmāka šajā ģimenē tēvs, savukārt sociālajiem dienestiem bija jāiepazīstas ar situāciju. “Visos dienestos trūka sadarbības,” sacīja Kronberga.

Tāpat Bērnu tiesību aizsardzības institūcijas vadītāja pauda viedokli, ka sociālajiem dienestiem nevajadzēja četru bērnu ģimeni ievietot sociālajā mājā.

TOP komentāri

 • jauniesi.
  +2 +2 0

  jauniesi.

  Vaitad siem berniem nav omes vai onkuli kas var savus berninus pasi audzinat jo kapec svesiem atdot?????
 • Ilva
  +1 +1 0

  Ilva

  Visi dienesti, sākot ar policiju un beidzot ar soc.darbiniekiem to vien dara ka domā par algas pielikumu, bet par darba kvalitāti aizmirsuši.
 • Alta
  0 0 0

  Alta

  Sociālajam dienestam un Bāriņtiesai novados (protams, ne visos) zināšanu un atbildības līmenis ir zems, ja neteiktu vēl vairāk!
  Kurzemē Durbes novads arī ir ļoti īpašs!
  Šorīt (11.01.) TV rīta programmā Tiesībsargs stāstīja, ka ir daži novadi, kuri strādā ļoti labi - Cēsu un Kandavas novads! Varbūt šo novadu vadītāji var pamācīt citu novadu dienestu vadītājus kā atbildīgi strādāt?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl