Dobelē uzziedējuši tūkstošiem ceriņu krūmu

1 komentārs

Sestdien, 26. maijā, Dobelē aizvadīti ceriņu ziedēšanas svētki. Tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas un arī ļoti daudz viesu no Lietuvas apmeklēja Eiropā vienu no lielākajiem ceriņu dārziem. Sestdien bija norīkots pat īpašs vilciena ekspresis ceriņu ziedu smaržu baudītājiem no Rīgas. 

Limbažniece Inta ieradusies uz Dobeles ceriņu svētkiem ne tikai ceriņus smaržot, bet arī meklēt tā sauktās ceriņu ziedu laimītes. Ar vienu nepietiek, apēsti jau vairāk ziedi, jo ir pilns ar dažādām vēlmēm.

Inta
Dobeles Ceriņu svētku apmeklētāja

Atradu laimīti, un tas ir lielākais prieks. To, ko pati klusībā iedomājos, lai piepildās, ir jāapēd. Ak, cik salda! Lai piepildās mana vēlēšanās.

Ceriņu ziedēšanas svētki Dobeles Dārzkopības institūtā ir sena tradīcija, bet 40 gadu laikā šī esot pirmā reize, ka ceriņi uzziedējuši tik agri.

Dobeles Dārzkopības institūta ceriņu dārzs 4,5 hektāru platībā ir viens no lielākajiem Eiropā, un tik liels ceriņu blīvums vienuviet rada ļoti intensīvu smaržu visapkārt. To izbaudīt cilvēki dodas vai nu lēnās pastaigās, izbauda sēdēšanu pie ceriņu krūmiem vai gida pavadībā klausās dažādo šķirņu izcelsmi.

Rasma
Dobeles Ceriņu svētku apmeklētājs

Vispār nevar izteikt to smaržu, tas ir kaut kas vienreizīgs. Te ir krāšņi. Kad ierodas pirmo reizi, nevar saprast, uz kuru pusi skatīties, kur iet.

No redzētā daļa guva iedvesmu, kādu jaunu ceriņu šķirni vai hibrīda formu vēlētos pie savas mājas un iegādājās stādus.

Plānots, ka trīs nedēļu periodā ceriņu dārzu būs apmeklējuši 30 000 cilvēku. No iekasētās ieejas maksas institūts varēs finansēt dažādus zinātniskos projektus. Dobelē ir valstī vadošais dārzkopības institūts ar kopējo platību 40 hektāru apmērā un daudzām augļu, un ogu kulturām.

Inese Ebele
Dobeles Dārzkopības institūta direktore

Strādājam šobrīd pie jaunas eksperimentālas laboratorijas. Tā būs veltīta tieši tam, lai radītu inovatīvus produktus, ko pēc tam mūsu uzņēmēji var eksportēt visā plašajā pasaulē.

Kā mini eksperimentu Dobeles Dārzkopības institūts šogad pirmo reizi radījis ceriņu ziedu saldējumu. Tajā samalti šā pavasara pirmie ceriņu ziedi.

Foto: Uldis Āboliņš/ LNT Ziņas

Dalija Segliņa
Dobeles Dārzkopības institūta pārstrādes un bioķīmijas nodaļas vadītāja

Šis saldējums paliks tikai un vienīgi mūsu firmas zīme, gluži tāpat kā ceriņu ziedu ievārījums, kas ir mūsu speciāls suvenīrs. Veikalos nebūs. Gribat baudīt, apmeklējiet mūsu jauko ceriņu dārzu!

Ceriņu ziedēšanas svētki Dobelē būs arī vēl visu nākošo nedēļu. Pēc tam jau Dārzkopības institūts gaidīs ļaudis uz ķiršu novākšanu, kad par zemu maksu paši var lasīt ogas.