Dobelē tapusi pašiem sava koncertzāle

8 komentāri

Ar Latvijā dzimuša Krievijas politiķa atbalstu Dobelē tapusi pašiem sava koncertzāle.

Jaunā koncertzāle atklāta sestdien un būs īpaša ar to, ka tajā ir izbūvēta kamerzāle, tāda pagaidām ir vienīgā Zemgalē.

Koncertzāles izbūve un arī blakus esošās mūzikas skolas renovācija vairāk nekā 4 miljonu eiro apjomā ir dāvana pilsētai, ko pasniedzis Dobelē dzimušais, bet tagad Krievijā dzīvojošais šīs valsts revīzijas palātas vadītājs Aleksejs Kudrins. Pretī nekas daudz nav prasīts, viens no nosacījumiem koncertzāli nosaukt viņa mammas – Zintas vārdā.

Latvijā Krievijas politiķim dzīvo plaša radu saime, kuras viena no pārstāvēm ir arī Dobeles mūzikas skolas skolotāja Astrīda Klāsone.

“Viņš bija atbraucis pirms kādiem gadiem sešiem un teica, – es gribu kaut ko atstāt savai dzimtajai pilsētai. Mēs tā sēdējām ģimenē kopā un teicām, nu tā kā mēs ar mūziku esam vairāk saistīti, gribētos kādu remontiņu mūzikas skolā varbūt. Tā viņš to apdomāja, pēc kāda laika piezvanīja un teica, ka viņš tomēr nolēmis ziedot vairāk naudas,” stāsta Klāsone.

Līdz gada beigām renovēto skolu un koncertzāli pārņems pašvaldība. Koncertzāle nav pārāk liela, tajā ierīkotas 200 sēdvietas, bet tieši tāda arī bijusi iecere, lai to spētu pēc tam uzturēt un nodrošināt ar koncertiem.