Dižkoka statusu Rīgā varētu zaudēt daudzi pilsētas koki

Komentāri

Rīgā gaidāma vērienīga dižkoku revīzija – tas nozīmē, ka vairāki aizsargājamā koka statusu zaudēs, bet citiem dižkoka statuss tiks noteikts pirmo reizi.

Visskarbāk noteikumu grozījumi skars kļavas. Pēc noteikumu izmaiņām koka apkārtmēram būs jābūt vismaz trīs metriem, lai tas būtu dižkoks. Dendrologi un arī noteikumu iniciatori gan norāda, ka šie koki pilsētā ir tik lielā skaitā, ka tie jau dižkoka statusu padara teju par masu produktu. Turklāt vecās un apmēros ievērojamās kļavas var būt bīstamas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Dendrologu biedrības prezidents uzskata, ka šis Operas skvērā augošais dabas lepnums ar laiku var apdraudēt gājējus. Pēc dendrologa aplēsēm dižkoka statusu galvaspilsētā zaudēs vairāki desmiti kļavu, taču šīs izmaiņas noteikumos bija nepieciešams iestrādāt jau agrāk, jo daudzi no šiem kokiem ir slimību novārdzināti. Turklāt tie ātri aug un pilsētvidē ir ļoti izturīgi.

Skaties foto:

Tikmēr Rīgas būvvaldē saka – saprot iepriekš publiskajā telpā izskanējušo satraukumu, tomēr ažiotāža bijusi krietni pārspīlēta.

Iepriekš, lai pelēkā apse kļūtu par dižkoku, tās apkārtmēram bija jābūt vismaz pieciem metriem. Tāpat arī šobrīd melnalksnis vieglāk varēs iekļūt dižkoku sarakstā.

Tomēr būvvalde norāda, ka vietējās nozīmes dižkoku kritēriju pamainīšana neatrisina problēmu, ka jau gadiem par patvaļīgu koku izciršanu ir salīdzinoši maigi sodi, bet ministriju līmenī šis jautājums uz priekšu nevirzās.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl