Divus mēnešus pirms izlaiduma daudzi skolas beidzēji nezina, ko darīs turpmāk

Komentāri

Mazāk nekā divus mēnešus pirms izlaiduma vien retais no Rīgas Hanzas vidusskolas pēdējās klases skolēniem precīzi zina, ko darīs tālāk.

Likt punktu tālākai izglītībai negrasās neviens, bet izvēli apgrūtina plašais piedāvājums. “Es tā kā domāju vairāk saistīt savu dzīvi ar dizainu, jo man jau tas patīk no bērnības. Bet es vēl neesmu izlēmusi, kur iet mācīties,” tā, piemēram, stāsta Katrīna Dzērve, Rīgas Hanzas vidusskolas 12. klases skolniece.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr, piemēram, cita vidusskolas pēdējās klases audzēkne Barbara jau izraudzījusies, kur iegūs diplomu politikā un politiskajā komunikācijā. Nokārtoti jau arī iestājeksāmeni.

Barbara Roskoša, Rīgas Hanzas vidusskolas 12. klases skolniece:
Man gribas kaut ko nedaudz pamainīt valstī, kaut kādā politiskā ziņā. Es pēdējo pusgadu gāju Stradiņa universitātē uz kursiem, un man tas vēl vairāk palielināja interesi.

Skolēnu aptaujā atbildēs gan šoreiz neizskan ne inženierzinātnes, ne informātika, kurās pieprasījuma pieplūdumu pēdējos gados novēro Rīgas Tehniskā universitāte (RTU).

Zināms, ka nedaudz lielāks būšot arī budžeta vietu skaits tehniskajās nozarēs, un RTU plāno par valsts līdzekļiem uzņemt 3,5 tūkstošus jauno studentu. Līdzīgu skaitu studentu kā pērn šogad cer uzņemt Latvijas Universitātē. Te sliktā ziņa pedagoģijas un sociālo zinātņu studiju interesentiem, šajās programmās budžeta vietu būšot mazāk.

Māksla, dizains, valodas un zinātne par cilvēku – šīs jomas ekonomikas eksperts Ojārs Kehris izceļ kā perspektīvas, tomēr prognozēšanu šā brīža apstākļos drīzāk sauc par zīlēšanu kafijas biezumos.

Video!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl