Divu gadu laikā dzīvesbiedri sakropļojuši vairāk nekā 100 sievietes

1 komentārs
Divu gadu laikā dzīvesbiedri sakropļojuši vairāk nekā 100 sievietes
FOTO: Flickr

Divu gadu laikā Latvijā vairāk nekā 100 sievietes tikušas sakropļotas, bet piecas nogalinātas no savu dzīvesbiedru rokas, liecina Labklājības ministrijas sniegtie dati.

Cīņai pret vardarbību ģimenē visā pasaulē tiek rīkota Balto lentīšu kampaņa. Arī Latvijā izvirzīti vairāki kustības vēstnieki, tostarp Valsts policijas priekšnieks. Viņu uzdevums būs publiskos pasākumos nest kustības vēstījumu. Vardarbības gadījumi, kas nonāk līdz kārtībsargiem, ir tikai aisberga redzamā daļa. Tāpēc, lai cīnītos pret vardarbību ģimenē, par to ir arī publiski jārunā, uzsver Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

”Tā ir tā iekšējā ģimenes lieta un neviens negrib lai viņa iznāktu ārā. Šo jautājumu aktivizēšana viņa noteikti ir virzīta uz šiem cilvēkiem un viņu zemapziņu, lai saprastu to, ka tam ir jāliek gals un ir jārisina jautājumi savādāk,” piebilst Ķuzis.

Policijai cīņā ar varmākām palīdz arī pērn aprīlī pieņemtais regulējums, kas ļauj varmāku uz pāris dienām izlikt no dzīvesvietas. Deviņu mēnešu laikā pieņemti vairāk nekā 400 šādu lēmumu. Tipisks varmāka ir 30 līdz 40 gadus vecs vīrietis, kurš pārmērīgi lieto alkoholu un nav nonācis policijas redzeslokā.

1 komentārs