Divu bērnu tēvs: Pūlis krastmalā mūs ierāva sevī un nesa uz priekšu! Nebija nekādas kontroles

11 komentāri
Divu bērnu tēvs: Pūlis krastmalā mūs ierāva sevī un nesa uz priekšu! Nebija nekādas kontroles
ANNIJA MEIKŠĀNE, F64 / FACEBOOK

Simtgadei veltītā gaismas uzveduma “Saules mūžs” vērotājs, divu bērnu tēvs savā blogā izklāsta pārdzīvotos trauksmainos notikumus, gan dodoties uz pasākuma epicentru, gan atgriežoties mājup.

Vīrietis absolūti nepiekrīt Valsts policijas (VP) Kārtības policijas priekšnieka Arta Velša paustajam viedoklim, ka Latvijas valsts proklamēšanas 100. gadadienas pasākumi no drošības viedokļa aizvadīti mierīgi.

Jau laicīgi dodoties uz 11. novembra krastmalu – gaismas un salūta šova epicentru, vīrietis uzreiz konstatējis, ka tramvaji un trolejbusi ir pārpildīti. Viņš pat neesot riskējis ar abiem bērniem spraukties iekšā kādā no “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļiem. Lēni un pacietīgi virzoties uz krastmalu, laukumā pie Rīgas pils sākās pūļi, kas mēģinājuši sadalīt ietves un brauktuves ar automašīnu plūsmu, kas savukārt nāca no Vanšu tilta.

Ģimene gana veiksmīgi esot tikusi pie Daugavas gātes, kur sagaidīts vēl viens pārsteigums.

Tur burtiski pūlis ierāva sevī un nesa uz priekšu. Piedodiet, bet – kā var stāstīt, ka pūlis tika kontrolēts? Atliek vienam sākt panikot, nokrist vai ko citu un kas notiks? Pie šīs ieejas nebija neviena policista redzams, tik pie pils Militārā policija gaiņāja gājējus, lai tie neiet pa VIPiem paredzēto stāvlaukumu.

Jā, protams, jautājums, kāpēc mazus bērnus vecāki apdraud, vedot uz šādiem pasākumiem, bet man ir pretjautājums – kāpēc jūs, bezbērnu pieaugušie, tur bijāt? Salūtu neesat redzējuši? Tieši mazākajiem salūts sagādā vislielāko prieku. Nebūtu man bērnu, sēdētu mājās un ne tuvumā tur nelīstu.

Pēc dažnedažādajiem pārdzīvojumiem un šova izbaudīšanas ģimene piedzīvojusi ko nebijušu. “Atpakaļceļā izmantoju minēto 11. novembra krastmalu, bet arī tur bija divi mazi pudeles kakli, kuriem bija jāabsorbē viss pūlis. Pēc paraugiem no Eiropas esam galos uzlikuši pretterorisma autobusus, bet – vai ir izstrādāti alternatīvi notikuma vietas pamešanas ceļi?”

Dodoties ārā ar zināmu laika nobīdi pēc salūta, virzienā uz Zemkopības ministrijas pusi vīrietis ar abiem bērniem atkal tikuši iesprostoti šaurā bezizejā.

Mazi bērni, iedzēruši pilsoņi, bērnu ratiņi un bravūrīgi svinētāji. Visi kopā un stumjas uz priekšu. Tā ir kontrolēta cilvēku plūsma? Atkal, atliek vienīgi vienam pakrist un būtu skaista simtgades traģēdija.

Ģimenes galvai neesot saprotams, kāpēc netika noslēgtas tuvējās un ne tik tuvējās ielas. “Paldies kādam visuvarenajam par to, ka viss beidzās laimīgi, bet līdz traģēdijai bija ļoti mazs solis. [..] Lai notiktu nelaime, vajag ļoti maz. Šoreiz paveicās, bet ceru, ka nemācīsimies tikai no kļūdām, kurās būs bojāgājušie. Šoreiz policija, organizatori un visi pārējie izgāzās pamatīgi, bet – veiksmīgi, ceru, ka kas tāds netiks pieļauts turpmāk.”

Vīrietis vēl nobeigumā atklāj, ka ar saviem bērniem salūtu turpmāk skatīsies no liela un droša attāluma.

11 komentāri