Divriteņi, kurus parasti nozog, nav bijuši kārtīgi pieslēgti

0 Komentāru
Divriteņi, kurus parasti nozog, nav bijuši kārtīgi pieslēgti
EPA/LETA

Pārsvarā šogad nozagtie divriteņi Rīgā bijuši atstāti uz ielām vai nu vispār nepieslēgti, vai arī “pietauvoti” ar sliktas kvalitātes drošības ķēdi, vēsta raidījums 900 Sekundes.

Tiesa gan, lielākā daļa LNT aptaujāto velosipēdistu gan nepaļaujas uz likteni un pērk kvalitatīvus saslēdzējus, kurus nevar pārgriezt ar knaiblēm.

Skaties foto:

 

Laika posmā no janvāra līdz oktobra beigām Rīgas reģionā salīdzinājumā ar tādu pašu periodu pērn velozādzību skaits sarucis par 46%. Proti, šogad ir par 600 velozādzībām mazāk.

Rīgas reģionā ir ne tikai Rīga, bet arī Saulkrasti, Ogre, Jūrmala – vietas, kur velosipēdus zog visvairāk.

No pavasara līdz ziemai trešo gadu pēc kārtas Valsts policija šo zādzību apkarošanā piesaista speciālu operatīvo grupu. Šogad no aprīļa līdz novembrim aizturētas 50 personas, kuras nodarbojas ar velozādzībām.

Dāvis Ķepītis, RRP Kriminālpolicijas pārstāvis:

Personas ir aizturētas, bet ne vienmēr velosipēdus var atgūt atpakaļ. Ir tādi velosipēdi, kas ir nodoti lombardos – tad cietušie dabū savus divriteņus, bet ir arī tādi gadījumi, kad velosipēdi pārdoti uzpircējiem, un tālākie to ceļi nav noskaidrojami.

Mazāk aktīvajā velosezonas laikā – vēlā rudenī un ziemā – divriteņus visbiežāk zog no vietām, kur ir vismazāk liecinieku – no kāpņu telpām un šķūnīšiem.

Ja nebraucu, tad arī pieslēgt nevajag, – šis viedoklis ir aplams, uzskata policijā. Par velosipēdu drošību vajadzētu parūpēties arī tādos mēnešos, kad ar tiem nebrauc, un noteikti saslēgt ar drošības ķēdi.

Video!

0 Komentāru