Divos mēnešos 12 tūkstoši kilometru – TV3 laika ziņu moderatore ar jahtu šķērsos Atlantijas okeānu

1 komentārs

TV3 laika ziņu vakara moderatore Ilona Skorobogatova dosies iespaidīgā ceļojumā ar jahtu pāri Atlantijas okeānam. Ceļš vedīs no tālākās pilsētas pasaules dienvidos Ušuvajas līdz Portugāles krastiem.

Atlikušajās dienās līdz izlidošanai uz Dienvidameriku Ilona jau sākusi ceļojumu universitātes bibliotēkā, skatoties pasaules karšu atlantā. Ilona ir ceļotāja ar pieredzi, Atlantijas okeāna viļņi Ilonai nebūs jaunums. “Man ir bijusi iespēja pārburāt pāri Atlantijas okeānam ar to pašu “Spaniel”, kas bija tāds vēsturisks pārgājiens,” saka Ilona.

Ceļojums sāksies gan ar lidmašīnu. Izmantojot gaisa satiksmi, Ilona un citi dalībnieki dosies uz Argentīnas galvaspilsētu Buenosairesu un tālāk uz Dienvidamerikas pašu dienvidu galu.

Komandas kapteinis Ilgonis Balodis ir noteicis, ka 6. martā visiem jābūt uz skaistas, 21 metru garas jahtas ”MON COEUR” jeb latviski ”Mana sirds” klāja.

Tālāk netālu no piekrastes jahta dosies uz ziemeļiem, un nākamā pieturvieta paredzēta Urugvajas galvas pilsētā Montevideo ostā.

Komanda, kuras sastāvā būs pieci cilvēki no Latvijas un vēl vairāki no citām valstīm. Viens no komandas būs arī operators Andris Damburs, “900 sekundes” bijušais kolēģis, viņš veidos ceļojuma video dienasgrāmatu.

Pēc Urugvajas līdz nākamajai sauszemes pieturvietai ceļā būs jāpavada vismaz mēnesis, burājot Atlantijas okeānā. Ilonai un daudziem citiem burātājiem īpaša pieredze būšot šķērsot ekvatoru.

Pēc ekvatora šķērsošanas ir iecerēta pieturvieta Zaļā raga salās vai Kanāriju salās. Uz jahtas klāja ceļotāji mēros 6500 jūras jūdzes jeb aptuveni 12 000 kilometru. Pēc divu mēnešu ilgiem piedzīvojumiem galapunkts paredzēts Portugāles dienvidos.

Ilona ar nepacietību gaida ceļojuma sākumu, lai pēc iespējas ātrāk varētu apciemot Dienvidamerikas pingvīnus un kāpt uz jahtas klāja.

”900 sekundes”  katru nedēļu sekos līdzi Ilonas ceļojuma dienasgrāmatai, lai par to varētu izstāstīt arī skatītājiem.

1 komentārs