Komentāri

Par aizliegumu tirgot alu plastmasas pudelēs trešdien, 19. oktobrī, turpināsies diskusijas Saeimā. Tostarp ir saņemts arī priekšlikums par stingrākiem ierobežojumiem, nekā tika atbalstīti pirmajā lasījumā.

Saskaņā ar sākotnējo priekšlikumu salīdzinoši stingrāki tilpuma ierobežojumi attiektos uz alu, raudzētajiem dzērieniem un kokteiļiem, kuros spirta saturs pārsniedz 7,5 tilpumprocentus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ņemot vērā, ka populārākie ali, kas ir pieejami divu litru pudelē, nesasniedz šo līmeni, saņemts priekšlikums kā robežšķirtni izvēlēties 5,8 tilpumprocentus.

Veselības ministrija aicina noteikt vēl zemāku robežu, ņemot vērā alkohola patēriņu Latvijā un tā radīto kaitējumu.

Kopš 2009. gada visvairāk absolūtā alkohola patērēts, dzerot alu, un pērn tas veidoja 44 procentus no kopējā alkohola patēriņa.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl