Divkārtējais olimpiskais čempions Štrombergs: Zinu, uz ko esmu spējīgs!

Pievienot komentāru
Divkārtējais olimpiskais čempions Štrombergs: Zinu, uz ko esmu spējīgs!
LETA

Noskaidrots, kam ticis gods Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs nest Latvijas karogu. Latvijas olimpieši pirms došanās uz nozīmīgajiem startiem Brazīlijā šodien atvadījās no līdzjutējiem un šajā ceremonijā BMX riteņbraucējam Mārim Štrombergam tika uzticēts spēļu atklāšanas ceremonijā nest valsts simbolu.

Šo karogu ir aicināts saņemt divkārtējais olimpiskais čempions BMX Māris Štrombergs.

Jau iepriekš 29 gadus vecais valmierietis publiski bija izteicies, ka šīs viņam sportista karjerā būs pēdējās Olimpiādes spēles. Tieši Štrombergs būs mūsu valsts karognesējs.

“Es gribētu pateikt lielu paldies par šo doto iespēju nest Latvijas karogu Rio Olimpiskajās spēlēs, tas ir liels gods un domāju tas būs emocionāls un īpašs brīdis manā karjerā,” norāda Štrombergs.

Tieši uz Māra Štromberga sniegumu tiek liktas arī lielākās cerības.

Video

“Es ar pareģojumiem nenodarbojos un arī iepriekš pirms olimpiskajām spēlēm nevienam neko neesmu solījis. Pieredze ir iekrāta – 29 gadi. Zinu, uz ko esmu spējīgs, tas stress tika izstresots Londonā, tagad – jo būšu mierīgāks, nosvērtāks, precīzāks, jo lielākas iespējas uz labāku iznākumu,” teic Štrombergs.

Labi rezultāti tiek prognozēti arī pludmales volejbolistiem, šķēpmetējiem, cīkstoņiem un svarcēlājiem.

Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 33 sportisti trīspadsmit sporta disciplīnās. Trešdaļai sportistu šī būs pirmā olimpiāde, bet komandā ir arī sportisti, kuriem šīs būs jau otrās, vai pat trešās olimpiskās spēles kā pludmales volejbolistiem Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam vai ceturtās – kā maratonistei Jeļenai Prokopčukai.

Sportisti šodien saņēma veiksmes vēlējumus no atbalstītājiem, bet no Valsts prezidenta – ceļamaizi un Valsts karogu.

Pirmie sportisti, treneri un mediķi uz Brazīlijas galvaspilsētu dosies jau pēc pāris dienām. Riodežaneiro olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā notiks 5. augustā.

  • Latvijas sportisti kopš neatkarības atgūšanas startējuši 6-šās vasaras Olimpiskajās spēlēs. Kopumā izcīnītas 16 dažāda kaluma medaļas.
  • 2000. gada olimpiskajās spēlēs Sidnejā zelta medaļu vingrošanā ieguva Igors Vihrovs, savukārt 2008. gadā Pekinā un 2012. gadā Londonā olimpisko zeltu Latvijai izcīnīja BMX braucējs Māris Štrombergs.