Diviem vīriešiem došanās uz darbu izvēršas bēgšanā no ļaundara

Komentāri
Diviem vīriešiem došanās uz darbu izvēršas bēgšanā no ļaundara
Valsts policija

Trešdien, 19. oktobrī, ap septiņiem no rīta Rīgas mikrorajonā Iļģuciemā, Vilhelma Kreslera ielā, kāds vīrietis ar dienesta automašīnu atbrauca pakaļ savam kolēģim, lai abi kopā dotos uz darbu, tomēr viss izvērtās daudz citādāk, nekā bija plānots sākumā…

Kad abi vīrieši jau bija iekāpuši mašīnā, viņi pamanīja, ka automašīnas virzienā skrien kāds jauneklis, kurš lamājas un, acīmredzot, ir ar kaut ko neapmierināts. Automašīnas pasažieris izkāpa no mašīnas, bet nepazīstamais vīrietis turpināja rupji un nesakarīgi lamāties, nepaskaidrojot savas neapmierinātības iemeslu. Pasažieris centās ar viņu mierīgi runāt, taču tas nelīdzēja. Izskatījās, ka rupeklis ir alkohola vai narkotisko vielu iespaidā.

Abi vīrieši nolēma doties uz darbu un nepievērst uzmanību dīvainajam svešiniekam. Tomēr jaunietis ieķērās automašīnas durvīs, neļaujot tās aizvērt un uzsākt kustību. Vīriešiem tomēr izdevās izraut durvis no jaunieša satvēriena. Taču tiklīdz auto uzsāka kustību, paskatoties automašīnas atpakaļskata spoguļos, vīrieši pamanīja, ka jaunietis skrien spēkratam pakaļ. Ļaundaris panāca spēkratu un ar dūri izsita auto aizmugurējo lukturi.

Vīrieši izkāpa no automašīnas un sprieda, ka jāsauc policija. Izdzirdējis abus vīriešus runājam par policiju, svešinieks metās bēgt un ieskrēja turpat blakus esoša nama kāpņu telpā. Vīrieši piezvanīja policijai. Notikuma vietā nekavējoties ieradās Rīgas Kurzemes iecirkņa patruļpolicija. Noskaidrojot, kur devies ļaundaris, likumsargi viņu minētajā kāpņu telpā aizturēja un nogādāja Rīgas Kurzemes iecirknī, Alīses ielā.

Taču aizturētais nerimās arī atrodoties iecirknī. Viņš turpināja rupji lamāties uz policistiem un paziņoja, ka visus policistus nepieciešams atlaist no darba. Arī policistiem mierīgu pārrunu ceļā neizdevās jauno vīrieti nomierināt. Atrodoties īslaicīgās aizturēšanas telpās, viņš izsita durvju lodziņu un norāva metāla restes, tāpēc viņš tika nogādāts izolatorā.

Aizturētais ir dzimis 1995. gadā un iepriekš nav sodīts. Aizturēšanas brīdī viņš atradās 2,31 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. Proti, ja tiks pierādīta viņa vaina, jaunietim nāksies atbildēt gan par automašīnas luktura izsišanu, gan izdarībām policijas iecirknī.

Lasi vēl