Komentāri

Tiesa otrdien piesprieda nosacītu trīs gadu cietumsodu diviem ugunsdzēsējiem, kuri tika vainoti noziedzīgā bezdarbībā traģiska ugunsgrēka laikā 2006. gadā Mirdzas Ķempes ielā, kurā bojā gāja četri cilvēki.

Skandalozais ugunsgrēks notika 2006. gadā Mirdzas Ķempes ielā, Rīgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kāda ģimene, tā arī nesagaidījusi ugunsdzēsēju palīdzību, izlēca pa astotā stāva logu. Četri cilvēki gāja bojā, bet piektais guva ļoti smagas traumas. Aculiecinieki sūdzējās prokuratūrā, ka ugunsdzēsēji nav darījuši visu, ko varējuši, tomēr izmeklēšana un tiesas process vilkās gadiem ilgi.

Tūlīt pēc ugunsgrēka uz dienesta izmeklēšanas laiku no amata atstādināja ugunsdzēsēju priekšnieku Ainaru Penci. Dienesta pārbaudē nekādi ugunsdzēsēju pārkāpumi netika konstatēti, tieši otrādi – atklāts, ka ugunsdrošības noteikumi nav ievēroti degušajā dzīvoklī, tāpat esot bijuši citi apstākļi, kas traucēja glābšanas darbus, piemēram, dzelzs durvis un ar mājas iedzīvotāju automašīnām pilnais pagalms.

Pēc teju desmit gadu ilgas izmeklēšanas un tiesāšanās šodien Ziemeļu rajona tiesā pasludināts saīsināts spriedums Mirdzas Ķempes ielā notikušās traģēdijas krimināllietā. Visus šos gadus prokuratūra centusies pierādīt dažu ugunsdzēsēju vainu.

Foto:

Ugunsdzēsējiem Maksimam Kisļakam un Leonīdam Ivanovskim otrdien tika piespriesti trīs gadi “nosacīti”. Tāpat abiem tika noteikta policijas kontrole uz trim gadiem un aizliegums uz trim gadiem ieņemt amatus Iekšlietu ministrijas struktūrvienībās.

Savukārt trešo ugunsdzēsēju – Ivaru Žagatu – tiesa nolēma attaisnot.

Iepriekš tiesas sēdē neviens no trim apsūdzētajiem savu vainu viņiem celtajās apsūdzībās neatzina.

Prokurors bija uzrādījis apsūdzības par valsts amatpersonas bezdarbību, ja tas izraisījis smagas sekas. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz sešiem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Divi no vainotajiem ugunsdzēsējiem ir virsnieki, kas liktenīgajā naktī notikuma vietā organizēja glābšanas darbus. Spriedumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā, un, domājams, glābēji to arī darīs.

Skaties video!

Lasi vēl