Divi ugunsgrēki vienas nakts laikā. Vai tā bija tikai nejaušība?

Komentāri
Divi ugunsgrēki vienas nakts laikā. Vai tā bija tikai nejaušība?
Foto: Alberts Dinters, Bez Tabu

Dodoties brīvdienās Kurzemes pusē, Bez Tabu žurnālists Alberts Dinters bijis liecinieks diviem ugunsgrēkiem, kas ar pusstundas intervālu notikuši vienā un tajā pašā apkaimē. Vai tiešām tā ir bijusi tikai nejaušība? Par to turpmākajās rindkopās.

Ir piektdiena. Pulkstenis rāda ap 20.20, kad veiksmīgi ir pievarēts ceļš Rīga-Kuldīga un auto ieripo pasakainajos, piesnigušajos Maņģenes mežos. Klāt brīdis, kad varēs atvilkt elpu klusajās lauku mājās un sakārtot domas. Auto vēl rūc sētā, un ir vēlme palūkot, cik rāda termometrs pie sētā esošās priedes. -17.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ausis saklausa skaņu, kura ļoti atgādina sprāgstošu šīferi. Tie, kuri bērnībā šā materiāla jumta segumu ir metuši ugunskurā, šo skaņu ne ar ko nesajauks. Galva pagriežas skaņas virzienā un redzams, ka virs koku galotnēm parādās sarkana blāzma. Deg? Lecam auto un braucam tajā virzienā. Pirmajās tā virziena nāburgu mājās viss mierīgi. Braucam tālāk un apstiprinās aizdomas, ka deg kaimiņmāja, kurā jau daudzus gadus neviens nedzīvo.

Foto

Bezpajumtnieku te nav, elektrības mājā arī nav. Sarkanais gailis jau pārņēmis visu māju. Viens zvana VUGD, cits Valsts policijai. Abi dienesti izbrauc. Kamēr tos gaidām, piebrauc citi kaimiņi, kuri arī ir šokā, jo arī viņi zina, ka te sen dienas neviena dzīva dvēsele nav rādījusies.

Sniegotajā celiņā, kurš ved uz mājvietu, redzamas svaigi iemītas cilvēku pēdas. Iekšā, ārā. Esam te jau minūtes 20 un saklausām ugunsdzēsēju auto sirēnas. Pēkšņi sākam skatīt pamali, uz kreiso pusi no ugunsnelaimes vietas un redzam, ka arī tur pēkšņi viss paliek sārti gaišs! Nevar būt! Vēl viens ugunsgrēks? Sazvanīti mājās palikušie, kuri lec auto un brauc skatīt. Bet nav miera.

Arī mēs braucam uz vietu, no kurienes ceļas blāzma, un jo tuvāk tai, jo vairāk apstiprinās aizdomas, ka sarkanais gailis iemeties vēl vienā pamestā mājā meža vidū! Jā, deg. Izsauktie ugunsdzēsēji braucot pamanījuši to, piebraukuši un sāk dzēst. Skrienam klāt un sākam, ka šī ir jau otrā aizdegšanās! 30 minūšu laikā. Puiši šokā. Tie izsauc papildspēkus, mēs atkārtoti zvanām Valsts policijas Kuldīgas nodaļai.

Darbos iesaistītas divas VUGD ekipāžas no Kuldīgas, viena no Alsungas. Ierodas gan Valsts policija, gan Kuldīgas pašvaldības likumsargi. Sniedzu liecības. Tālākais lai paliek likumsargu ziņā. Lai skaidro. Pienāk ziņas, ka apkārtējās mājās vīri ar mietiem vaktē savas sētas. No abām mājām nu palikušas vien krāsmatas. Mums pašiem šoks. Divas, sen gadus pamestas mājas dziļi mežā tiek nosvilinātas! Te pat ēzelim ir skaidrs, ka tā nav nejaušība.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl