Komentāri
Divi latviešu drosminieki ar laivu devušies pāri Atlantijas okeānam. Skaties, kā tas viss sākās!
Foto: Facebook / Bored of Borders

Divi latviešu pārgalvji jau trešo dienu turpina savu ceļu pāri Atlantijas okeānam.

Abu drosminieku mērķis ir šķērsot Atlantijas okeānu un sasniegt Riodežaneiro Brazīlijā, kur vasarā notiks olimpiskās un paralimpiskās spēles. Kārlis Bardelis un Gints Barkovskis vairāk nekā 6000 kilometru garajā ceļā ar airu laivu devās valsts svētku dienas – 4. maija – rītā no Namībijas piekrastes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Paredzamais laiks ekspedīcijai ir 90 līdz 100 dienas. Sagatavošanās darbi esot bijuši sekmīgi un no Namībijas puiši startējuši labā noskaņojumā – garajā ceļā viņi devās ar airu laivu Linda bez burām, bez motora un bez pavadošā transporta.

Foto

Toties ar ievērojamām pārtikas un ūdens rezervēm, dzeršanai gan pamatā bija paredzēts izmantot okeāna ūdeni, kas ar speciālu iekārtu tiek pārstrādāts. Akumulatoru uzlādei savukārt lietos saules baterijas, bet sakarus uzturēt ar satelīttelefonu. Puišu ceļojumam var sekot līdzi kartē un līdz šodienai viņi ir pieveikuši apmēram 170 kilometrus no iecerētā garā ceļa, kas ir aptuveni 6000 kilometru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl