Divgadīgam dvīņu puikam, kurš pašā dzīves sākumā inficējies ar meningītu, nepieciešama palīdzība

Pievienot komentāru
Divgadīgam dvīņu puikam, kurš pašā dzīves sākumā inficējies ar meningītu, nepieciešama palīdzība
FOTO: Labdaris.lv

Tomass ir dvīņu puika. Abi ar māsu piedzima pirms laika. Jau sestajā savas dzīves nedēļā zēns inficējās ar meningītu. Tā rezultātā radās smadzeņu bojājums. Šobrīd zēna diagnoze ir BCT un spastiskā tetraparēze. Viņš ievērojami atpaliek attīstībā no savas māsiņas, tomēr to var mainīt. Vecākiem ir jāiegulda darbs un laiks Tomasa attīstībā, katru dienu ar viņu jādarbojas. Diemžēl bez dārgām speciālista konsultācijām un mājas neirorehabilitācijas programmas izstrādes tas nebūs iespējams.

”Tomass piedzima 2013. gada novembrī priekšlaicīgās dzemdībās. Viņš nāca pasaulē reizē ar māsu. Pirmās dažas nedēļas mazuļi auga un attīstījās līdzīgi. Kā jau priekšlaikus dzimušiem mazuļiem, dvīņiem bija manāmas veselības problēmas. Tomasam tās bija smagākas nekā māsai un jau 6. dzīves nedēļā saasinājās žultsteces problēmas un bija nepieciešams veikt operāciju. Pēc operācijas mazulim konstatēja strutaino meningītu un neonatālo sepsi. Pret meningītu cīnījās, izmantojot medikamentus. Slimību uzveikt izdevās, bet tā jau bija atstājusi sekas un radījusi smadzeņu bojājumus. Tagad mazā Tomasa diagnoze ir BCT, spastiskā tetraparēze,” vēsta Labdarības fonds Labdaris.lv.

”Tomasa māmiņa Ruta nav gatava nolaist galvu un ļoti priecājas par katru solīti dēla attīstībā. Viņa ir pārliecināta, ka diagnoze ir tikai diagnoze, nevis gala spriedums par zēna dzīvi. Tomass ir smaidīgs un dzīvespriecīgs bērns, kas daudz smejas par māsiņas izdarībām. Diemžēl, zēns netiek viņai līdzi izaugsmē un attīstībā. Fiziskā attīstība mazulim neļauj skriet un spēlēties kopā ar māsu. Pusotra gada vecumā Tomass spēj īslaicīgi noturēt galviņu un apzinās savu roku iespējas – viņš mēģina spēlēties un bakstīt tuvumā esošas rotaļlietas. Ar vecāku palīdzību Tomass ir iemācījies arī līst.”

”Galvenā metode Tomasa veselības uzlabošanai ir vingrošana un darbs ar viņu pēc Domena metodes. Tā iekļauj nodarbības vispārējai fiziskajai un garīgajai attīstībai visas dienas garumā, tāpēc vecākiem ir nepieciešama īpaša sagatavotība dēla veselības uzlabošanai. Papildus tam Tomass regulāri apmeklē fizioterapeitu, ergoterapeitu, reitterapiju un osteopātu. Vecāki ir ļoti priecīgi, ka Tomasam nav nepieciešams lietot medikamentus.”

”Lai Tomasa attīstība turpinātos un viņš kādu dienu varētu spēlēties kopā ar māsiņu, vecākiem ir jāturpina ar viņu katru dienu strādāt. Lai tas būtu iespējams, ir nepieciešamas osteopāta konsultācijas un jaunas mājas neirorehabilitācijas programmas izstrāde. Tikai tā ir iespējams palīdzēt Tomasam maziem, bet drošiem solīšiem virzīties uz priekšu.”

Konsultācijas un programmas izstrāde maksā 3100 eiro. Vecākiem šādas naudas nav, tāpēc viņi vēršas pie Jums cerībā, kopā nepieciešamo summu ir iespējams savākt.

Tikai kopā mēs varam dot iespēju Tomasam augt un spēlēties reizē ar māsu!

Tālruņi ziedojumiem:
90006881 (ziedojums — 1.42 EUR)
90006771 (ziedojums — 7.11 EUR).
Jūs varat palīdzēt Tomasam arī ziedojot jebkuru summu uz kādu no zemāk norādītajiem kontiem, ierakstot maksājuma mērķī: ”Veselības fonds: Tomass Dobinda”.
Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība “Latvijas Labdaru Asociācija Labdaris.lv”
Reg. Nr: 40008173130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1- 1011, Rīga, LV-1050
-SWEDBANK- Swift: HABALV22
LV43HABA0551037990069
-CITADELE- Swift: PARXLV22
LV79PARX0016130480002