Divdesmit gadu laikā trīs reizes samazinājies nepilsoņu skaits

Komentāri
Divdesmit gadu laikā trīs reizes samazinājies nepilsoņu skaits
Foto: LETA

Divdesmit gadu laikā Latvijā trīs reizes sarucis nepilsoņus skaits – patlaban Latvijā ir vairāk nekā 262 tūkstoši iedzīvotāju, kas ir nepilsoņi.

Ik gadu nepilsoņu skaits Latvijā sarūk par aptuveni 15–20 tūkstošiem, jo daļa iegūst Latvijas pilsonību, daļa – citu valstu pilsonību, bet vēl daļa pamet Latviju vai arī nomirst.

Kopumā 20 gadu laikā Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā uzņemti vairāk nekā 142 tūkstoši cilvēku. Tiesa gan, pēdējos gados vērojama tendence, ka interese par Latvijas pilsonību samazinās – pērn cilvēku, kas vēlas naturalizēties, skaits nepārsniedza pat tūkstoti.

Šodien, 28. aprīlī, pirmo reizi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde rīko Naturalizācijas dienas, kuru laikā nepilsoņiem un ārzemniekiem sniegs konsultācijas par iespējām kļūt par Latvijas pilsoņiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl