Divas trešdaļas Latvijas čigānu nestrādā; sabiedrībai pret viņiem ir aizspriedumi

0 Komentāru
Divas trešdaļas Latvijas čigānu nestrādā; sabiedrībai pret viņiem ir aizspriedumi
FOTO: LETA

Čigānu integrācijā vērojami uzlabojumi, tomēr sabiedrības stereotipi pret šo tautu būtiski nav mazinājušies. Jauns pētījums liecina, ka divas trešdaļas romu tautības cilvēku Latvijā nestrādā.

Nespējot atrast algotu darbu Latvijā, tāpat kā latvieši un krievi, arī čigāni dodas labākas dzīves meklējumos uz ārzemēm. Vienlaikus pozitīvas tendences vērojamas čigānu vēlmē izglītoties.

Informācija par to, cik daudz romu tautības pārstāvju mīt Latvijā, atšķiras. Oficiālā statistika liecina, ka šis skaitlis ir aptuveni 8000, savukārt paši čigāni lēš, ka viņu Latvijā ir vismaz 15 000.

Līdz šim pa čigāniem Latvijā veikti divi pētījumi. Pirmais no tiem – 2003. gadā. Savukārt otra vērienīga čigānu aptauja veikta šogad.

Vienlaikus pētījums apliecina, ka tieši zemais izglītības līmenis traucē čigāniem integrēties. Gados jauni romi trūkumā un nelabvēlīgos sociālos apstākļos nereti nonāk vecāku dēļ.

Paši čigāni aptaujā norādījuši, ka sevi uzskata par pilnībā integrētiem, vairums no viņiem brīvi runā latviski. Sabiedrības attieksmē pret čigāniem gan joprojām vērojami aizspriedumi, kas īpaši izteikti darba tirgū. Šobrīd bez darba ir divas trešdaļas Latvijas čigānu.

No Latvijas pilsētām visvairāk čigānu mīt Ventspilī – teju tūkstotis. Tālāk seko Rīga un Jelgava. 94% mūsu valstī mītošo romu ir Latvijas pilsoņi.

0 Komentāru