Komentāri

Čigānu integrācijā vērojami uzlabojumi, tomēr sabiedrības stereotipi pret šo tautu būtiski nav mazinājušies. Jauns pētījums liecina, ka divas trešdaļas romu tautības cilvēku Latvijā nestrādā.

Nespējot atrast algotu darbu Latvijā, tāpat kā latvieši un krievi, arī čigāni dodas labākas dzīves meklējumos uz ārzemēm. Vienlaikus pozitīvas tendences vērojamas čigānu vēlmē izglītoties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Informācija par to, cik daudz romu tautības pārstāvju mīt Latvijā, atšķiras. Oficiālā statistika liecina, ka šis skaitlis ir aptuveni 8000, savukārt paši čigāni lēš, ka viņu Latvijā ir vismaz 15 000.

Līdz šim pa čigāniem Latvijā veikti divi pētījumi. Pirmais no tiem – 2003. gadā. Savukārt otra vērienīga čigānu aptauja veikta šogad.

Vienlaikus pētījums apliecina, ka tieši zemais izglītības līmenis traucē čigāniem integrēties. Gados jauni romi trūkumā un nelabvēlīgos sociālos apstākļos nereti nonāk vecāku dēļ.

Paši čigāni aptaujā norādījuši, ka sevi uzskata par pilnībā integrētiem, vairums no viņiem brīvi runā latviski. Sabiedrības attieksmē pret čigāniem gan joprojām vērojami aizspriedumi, kas īpaši izteikti darba tirgū. Šobrīd bez darba ir divas trešdaļas Latvijas čigānu.

No Latvijas pilsētām visvairāk čigānu mīt Ventspilī – teju tūkstotis. Tālāk seko Rīga un Jelgava. 94% mūsu valstī mītošo romu ir Latvijas pilsoņi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl