Nākamgad – Latvijas simtgadē gaidāmie Dziesmusvētki būs visskanīgākie un vērienīgākie, kurus mums sava mūža laikā būs lemts piedzīvot, tomēr drāmas netrūkst, jo par dziesmu izvēli un deju soļiem ne viens vien sagājis ragos – lai nu pieminam kaut vai vētru sociālajos tīklos par deju lieluzvedumu “Māras zeme”, kura dēļ tika rakstītas vēstules pat valsts prezidentam.

Atpakaļ uz rakstu

3 komentāri

 • Aivars Tomiņš

  Aivars Tomiņš

  Dziesmusvētki ir pārvērsti par biznesu. No tautas dziedāšanas vai dejošanas svētkiem nekas daudz nav palicis. Visos 21.gadsimta svētkos tiek iekļauti jaundarbi, kurus neviens pēc tam vairs nedziedās un nedejos, bet tie pilda autoru un virsdiriģentu, virsvadītāju maciņus. Manuprāt dziesmai vai dejai būtu jābūt apritē krietni pirms svētkiem un to gala koncertā būtu jāiebalso diriģentiem vai deju kolektīvu vadītājiem (vēlams pat kolektīviem). Tad par svētkiem būtu prieks dalībniekiem un autoriem būtu ne tikai honorārs, bet arī lepnums un gods par savu gara bērnu. Skates jau sen neatspoguļo patieso koru varējumu. Kāda tām vispār vairs jēga- nezinu. Labāk būtu rīkot koru karus brīvprātīgi, bet lauku kori savu gatavību svētkiem lai apliecina rajona kopkorī.
 • Sanita Vītuma

  Sanita Vītuma

  Man ir pilnīgi nepieņemama šāda anonīma zākāšanās. Tas ir pretīgi. Melbārdes kundze ir savā vietā un ir ļoti zinoša. Sāpe ir pavisam cita. Latviešu tauta jau sen vairs nav dziedātāju tauta. Diemžēl. Ja koris ir godīgs, tad mazo ciemu kolektīviem vnk. nav kur dabūt dziedošus cilvēkus. Rūcēji vai līdzi dziedātāji daži atrodas, bet tur jau neko nevar sastrādāt.
  Domāju, ka skates ir pilnīgi degradējušās. Ja kāds tiešām vēlas zināt patieso situāciju, tad lūdzu koru sadziedāšanās koncerti notiek katru sestdienu visās malās. Ierodieties bez pieteikšanas un vērtējiet un dariet to zināmu saviem kolēģiem no cita novada. Kora skatēs diriģenti pulcina kopā savus studiju biedrus, vai pat atved visu Rīgas kori un nodzied. Patiesībā jautājums ir žūrijai. Jūs to skaidri redzat, zinat. Mūsu pasaulīte ir tik maza. Kāpēc nekas netiek darīts? Tikai smaidi, applausi un augsti punkti. Par ko? Diriģents ir labs menedžeris?
  Es tiešām cerēju, ka nāks jauna paaudze un gāzīs vecos netikumus... bet tagad jau veselu kori atved uz skati. Cik ilgi krauklis neknābs krauklim acī?
  Mēs šo 2.gadu laikā izkopējām nenormāli daudz papīra notīm. Tagad mums ir grāmatiņas, tātad lapas metam ārā. Vai mums nevajag domāt zaļāk? Cik tonnu papīra jau ir iztērēts šiem 2. gadiem. Bet kur mēs liksim tās nākamās grāmatiņas- austos vākos, ar karodziņu. Es jau nesaku, ka nebūs skaisti, bet man nevajag grāmatiņu ko ielikt plauktā. Es tās visas metu ārā un tikai viena iemesla dēļ; mēs šīs dziesmas nedziedam nemaz, nekad. Māja man ir pilna ar viskautko.
  Katru gadu notiek dziesmu svētki Rīgā. Kuri no tiem ir īstie dziesmu svētki?
 • Inguc

  Inguc

  Kāds pārsteigums: snobiskās Melbārdes (pirms tam Nemat.kult.centra, tagad ministres) vadībā amatieru svētki pārvērtušies Melbārdes kliķes publiskā masturbācijā, kur amatieru tūkstoši tiek izmantots kā bezmaksas vergu bars.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!