Komentāri
Diskriminācija? Bārdu frizētavā par administratoru meklē tikai vīrieti; sieviete darbam tur neder
Foto avots: facebook.com/rigabarbe

Bārdu frizētavā Lumberjack Barbershop izsludināta vakance administratora amatam, taču, kā norādīts darba sludinājumā, – darbā tiks pieņemts tikai vīrietis.

“Izsludinām konkursu uz amatu – administrators. Tiek meklēts vīriešu kārtas pārstāvis!” kodolīgi teikts sludinājumā.

Lumberjack Barbershop ir frizētava Vecrīgā, kas paredzēta vīriešiem.

Ko par to saka Valsts darba inspekcija?

Darba likuma 32. panta 1. daļa nosaka – darba sludinājums (darba devēja paziņojums par brīvajām darba vietām) nedrīkst attiekties tikai uz vīriešiem vai tikai uz sievietēm, izņemot gadījumu, kad piederība pie noteikta dzimuma ir attiecīgā darba veikšanas vai attiecīgās nodarbošanās objektīvs un pamatots priekšnoteikums.

Līdz ar to, visticamāk, ka ierobežojumiem attiecībā uz dzimuma norādīšanu darba sludinājumā nevajadzētu būt, norāda Valsts darba inspekcijas pārstāvji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl