Diriģents Jānis Ozols šokā: Rīgas satiksme mūs apzog gaišā dienas laikā

65 komentāri
Diriģents Jānis Ozols šokā: Rīgas satiksme mūs apzog gaišā dienas laikā
FOTO: LETA

”Šodien pastāstīšu jums, kā uzņēmums Rīgas satiksme (RS) apzog cilvēkus gaišā dienas laikā! Būšu priecīgs, ja padalīsities,” vēsta ieraksts diriģenta Jāņa Ozola Facebook profilā.

”Situācijas apraksts: šodien, sēžot savā automašīnā pie Blaumaņa ielas 34 nama un runājot pa telefonu (jo, kā zināms, pēc CSDD noteikumiem, braucot ar automašīnu, runāt aizliegts), pie manis pienāca Rīgas satiksmes darbinieks Māris Kauliņš, sakot, ka jau vairāk nekā 5 minūtes neesmu apmaksājis stāvvietu, sāka izrakstīt soda kvīti. Man paralēli šajā brīdī bija tiešām svarīga saruna, jo norit darbs pie kora Jauniešu koris MASKA 15. gadu jubilejas CD ”miksēšanas” un jautājumi, par kuriem ar skaņu režisoru runājam, kā jau varat iedomāties, ir neatliekami un svarīgi,” raksta diriģents.

”Kauliņa kunga dēļ esmu spiests sarunu pārtraukt, un redzot, ka viņš jau aktīvi izraksta soda kvīti, sāku viņam jautāt. Proti, vai tiešām man nieka 5 minūšu laikā ir jāpaspēj apmaksāt stāvvieta, it sevišķi, ja es pat neesmu izkāpis no auto un izslēdzis dzinēju. Uz ko viņš, protams, atbild apstiprinoši. Jautāju viņam pierādīt viņa vārdu patiesību, vismaz parādot man šos noteikumus, bet viņam, redz, tādu neesot. Es varot ieiet Rīgas satiksmes mājaslapā un ar tiem iepazīties. Paralēli viņš turpina savu darbu. Zvanu uz 8585 (viņu saucamās palīdzības tālrunis), kur man apstiprina, ka jā, 5 minūtes ir tas laiks, un, ja Kauliņa kungs gribot turpināt soda izrakstīšanu, viņi nekā nevar palīdzēt. Es vēlāk, kad Kauliņa kungs būs to kvīti izrakstījis, drīkstēšot to, redz, apstrīdēt!”

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Protams, reaģējot, saku kungam, ka ieeju Mobilly aplikācijā un vēlos uzsākt auto apmaksu, jo saprotu, ka, kamēr aizčāpošu līdz automātam un pastāvēšu tur esošajā rindā, Kauliņa kungs būs pabeidzis savu darbiņu. (Šeit jāpiebilst, ka pašreiz mūsu ģimenes rīcībā ir divas automašīnas, kuras abas ir piesaistītas Mobilly apmaksai, un, ja paskatās apmaksas vēsturi, tiek ļoti skaidri redzams, ka esam labi klienti, kas maksā bieži, godīgi un, manuprāt, pietiekami daudz!!!) Bet Kauliņa kungs tik raksta un, izrādās, jau ir nobloķējis manu iespēju veikt apmaksu. Uz manām tīri cilvēciski saprotamajām emocijām pat nereaģē.

”Esmu ticis pie 20,50 eiro soda. Tātad Rīgas satiksmes ļaudis drīkst pilnīgi oficiāli no fiziskas personas, kura atrodas darbinieka klātbūtnē, piecās minūtēs iekasēt 20,50 eiro. Manuprāt, pat krāpnieki, kas “strādā” uz ielām, neaizdomātos par tik ekselentu shēmu. Lūk, tā mūs apzog!,” savā Facebook kontā raksta Jānis. 

”Un, ja teikšu, ka esmu smagi vīlies sistēmā, būšu teicis ļoti saudzīgi. Jūtos kā apzagts, psiholoģiski izvarots, bezspēcīgs kroplis, kuru drīkst oficiāli, atvainojos jau iepriekš, izdrā… tādi Kauliņa kungi! Uz kvīts, ja kas, nav neviena vārda par to, kur un kā var apstrīdēt šo sodu! Jo, visdrīzāk, mīļā miera labad cilvēks jau samierināsies un neies meklēt šo informāciju, jo laiks ir nauda un naudas nav!”