Komentāri

Latvijā arvien lielāku popularitāti iemanto digitalizēto padomju laikrakstu lasīšana internetā. Daži to dara aiz gara laika, citi izzina sava novada vai dzimtas vēsturi. Tomēr Latvijas Nacionālā bibliotēka lēmusi šo iespēju liegt, baidoties, ka var sanākt pamatīgas nepatikšanas autortiesību dēļ.

Par to pamatīga sarakste izvērtās soctīklā “Twitter”, kad Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālās bibliotēkas vadītājs paziņoja, ka interneta lietotāji no saviem datoriem vairs nevarēs piekļūt nesen digitalizētajai padomju laika periodikai, kas pēdējā laikā daudziem bijusi iemīļota lasāmviela.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Artūrs Žogla
LNB DIGITĀLĀS BIBLIOTĒKAS VADĪTĀJS

Esmu nolēmis ar rītdienu liegt pilnu piekļuvi visām IP adresēm ārpus periodika.lv Gaismas tīkla… Kā to no mums prasa Autortiesību likums.

Pēc vēstures entuziastu sašutumu vētras, LNB darbinieks paskaidroja, ka  situācija ar digitalizēto padomju presi sarežģī fakts, ka tajā bieži figurē rakstnieku, dzejnieku daiļdarbi.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl