Komentāri

Latvijā arvien lielāku popularitāti iemanto digitalizēto padomju laikrakstu lasīšana internetā. Daži to dara aiz gara laika, citi izzina sava novada vai dzimtas vēsturi. Tomēr Latvijas Nacionālā bibliotēka lēmusi šo iespēju liegt, baidoties, ka var sanākt pamatīgas nepatikšanas autortiesību dēļ.

Par to pamatīga sarakste izvērtās soctīklā “Twitter”, kad Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālās bibliotēkas vadītājs paziņoja, ka interneta lietotāji no saviem datoriem vairs nevarēs piekļūt nesen digitalizētajai padomju laika periodikai, kas pēdējā laikā daudziem bijusi iemīļota lasāmviela.

Artūrs Žogla
LNB DIGITĀLĀS BIBLIOTĒKAS VADĪTĀJS

Esmu nolēmis ar rītdienu liegt pilnu piekļuvi visām IP adresēm ārpus periodika.lv Gaismas tīkla… Kā to no mums prasa Autortiesību likums.

Pēc vēstures entuziastu sašutumu vētras, LNB darbinieks paskaidroja, ka  situācija ar digitalizēto padomju presi sarežģī fakts, ka tajā bieži figurē rakstnieku, dzejnieku daiļdarbi.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl