Dievnami līdz 14. novembrim atvērti tikai līdz mājsēdes sākumam individuāliem apmeklējumiem

0 Komentāru
Dievnami līdz 14. novembrim atvērti tikai līdz mājsēdes sākumam individuāliem apmeklējumiem
DEGPUNKTĀ

No 2021. gada 21. oktobra līdz 14. novembrim Latvijas dievnami ir atvērti no plkst. 6.00 līdz plkst. 19.00 – tikai individuāliem apmeklējumiem un ievērojot stingras epidemioloģiskās drošības prasības, informēja Tieslietu ministrijā.

Tāpat dievnamos ir jāievēro divu metru distance un jālieto mutes un deguna aizsegs.

Latvijas dievnamos uz vienu personu ir jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no pieejamās telpas platības, nepārsniedzot 20% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra.

Visas reliģiskās organizācijas ir aicinātas, ņemot vērā Covid- 19 infekcijas izplatību, dievkalpojumus translēt attālināti, lai samazinātu cilvēku kontaktēšanos.

Vienīgais izņēmums attiecībā uz dievnamu darba laiku ir no 2021. gada 4. novembra līdz 2021. gada 7. novembrim, kad garīgais un kalpojošais personāls veic savus pienākumus bez darba laika ierobežojumiem, jo šajā laikā tiek atzīmēti Mārtiņa svētki, kas ir kultūrvēsturiski svētki un ir atzīstami par nozīmīgiem notikumiem, īpaši dievturu konfesiju pārstāvjiem, informēja ministrijā.

Tieslietu ministrija ir uzrunājusi visas baznīcas par nepieciešamību ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Tieslietu ministrija norāda, ka reliģiskajām organizācijām ir jāsadarbojas ar Valsts policiju un citām institūcijām sabiedriskās kārtības un epidemioloģisko prasību nodrošināšanai.

0 Komentāru