Diennakts laikā atklāto Covid-19 gadījumu skaits pirmo reizi pārsniedz 100

9 komentāri
Diennakts laikā atklāto Covid-19 gadījumu skaits pirmo reizi pārsniedz 100
EDIJS PĀLENS, LETA

Pagājušajā diennaktī Covid-19 Latvijā atklāts 109 cilvēkiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Pēdējā diennaktī veikti kopumā 4416 Covid-19 izmeklējumi. No visiem pagājušā diennaktī veiktajiem testiem pozitīvi bijuši 2,47%. SPKC norādījis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

SPKC sola detalizētāku informāciju par jaunajiem saslimšanas gadījumiem sniegt vēlāk.

Pēdējās diennakts laikā stacionēti desmit Covid-19 pacienti, informē Nacionālais veselības dienests. Patlaban stacionāros ar šādu diagnozi ārstējas kopumā 42 pacienti, no tiem 37 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet pieci ar smagu slimības gaitu. No stacionāra līdz šim izrakstīti 239 Covid-19 slimnieki, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.

Kopumā līdz šim Latvijā veikti 349 237 Covid-19 izmeklējumi. Infekcija līdz šim konstatēta 2370 cilvēkiem, no kuriem uz 6. oktobri 1322 personas bija atveseļojušās. Tādējādi patlaban ir 1048 aktīvi saslimšanas gadījumi.

Atbildot uz jautājumu, vai Latvija kaut ko dara nepareizi vai arī šie skaitļi jāuztver kā jaunā norma, ar kuru vienkārši būs jāsadzīvo, veselības ministre Ilze Viņķele (AP) mikroblogošanas vietnē “Twitter” norāda, ka var palūkoties uz citām valstīm Eiropā, lai rastu atbildi uz šo jautājumu. “Dzīve bija apstājusies, robežas ciet, skolas ciet utt. Šādi vairs ne var, ne vajag. Testēto skaitā pozitīvo īpatsvars pagājušonedēļ bija 1,7%. Augstākais rādītājs līdz šim bijis 13. nedēļā 2,9%,” norāda ministre.