Diennaktī stacionēto Covid-19 pacientu skaits tuvojas simtam

0 Komentāru
Diennaktī stacionēto Covid-19 pacientu skaits tuvojas simtam
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Latvijas slimnīcās pagājušajā diennaktī ievietoti 93 Covid-19 pacienti un kopējais stacionēto Covdi-19 pacientu skaits pieaudzis no 518 līdz 528, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) sniegtā aktuālā informācija.

Šis ir lielākais diennaktī ar Covid-19 stacionēto pacientu skaits kopš 26.marta, kad arī tika stacionēti 93 slimnieki. Vairāk nekā 100 diennaktī slimnīcās ievietotu cilvēku pēdējo reizi bija 11.februārī.

Patlaban Latvijas slimnīcās ar vidēji smagu slimības gaitu ārstējās 446 Covid-19 pacienti, kamēr 62 slimības gaita ir smaga. Tādējādi 11,74% stacionēto šobrīd ir ar smagu slimību gaitu.

Pagājušās diennakts laikā no ārstniecības iestādēm izrakstīti 72 Covid-19 pacienti, taču līdz šim kopumā – 15 332.

Jau ziņots, ka Covid-19 pandēmijas radīto seku dēļ Veselības ministrijas Veselības operatīvās medicīniskās komisijas sēdē piektdien tika nolemts izsludināt paaugstinātu gatavību veselības aprūpē.

Pēc ministrijā skaidrotā, paaugstināts gatavības stāvoklis nozīmē, ka nozarē pieejamie personāla, materiāltehniskie vai citi iesaistāmie resursi ir nepietiekami, lai, turpinot slimnīcu darbu ikdienas režīmā, nodrošinātu visu nepieciešamo reaģēšanas pasākumu veikšanu.

0 Komentāru