Diena, kad vīri raudāja, jeb Otrā pasaules kara beigas fotogrāfijās

0 Komentāru
Diena, kad vīri raudāja, jeb Otrā pasaules kara beigas fotogrāfijās
Foto: Skaties.lv

”Otrā pasaules kara mīti joprojām turpina dzīvot, tomēr kara militārā puse Eiropā noslēdzās tieši pirms 70 gadiem – 1945. gada 8. maijā, kad nacistiskā Vācija kapitulēja sabiedroto ASV, Francijas, Lielbritānijas un Padomju Savienības priekšā,” norāda Latvijas Kara muzeja pārstāvji.

Kara muzejs saistībā ar Otrā pasaules kara beigu gadadienu nācis klajā ar izstādi – Diena, kad vīri raudāja. ”Izstādē aplūkojamas fotogrāfijas, kas vēsta par kara noslēdzošo periodu Vācijā un Latvijā (Kurzemē). Fotogrāfiju oriģināleksemplāri atklāj abās pusēs karojošo latviešu karavīru gaitas laikā, kad Vācijas sakāve karā bija nenovēršama. Īpašs uzsvars likts uz vācu armiju grupas Kurzeme kapitulāciju, kuras norise no padomju puses salīdzinoši plaši iemūžināta gan fotogrāfiju, gan filmu formātā,” norāda Kara muzeja pārstāvji.

Daļa no fotogrāfijām izstādē publiskotas pirmoreiz, jo padomju okupācijas gados acīmredzot nav saskanējušas ar oficiālo ”Lielā Tēvijas kara” vēsturi.

Fotogrāfijās redzamie uz viena tanka sēdoši padomju un vācu karavīri, kā arī blakus stāvoši smaidoši pretējo pušu virsnieki nebija tas, ar ko bija jāiepazīstina plašāka sabiedrība.

Līdzās unikālām un līdz šim nepublicētām fotogrāfijām, izstādē lasāmi arī abās pusēs karojošo latviešu karavīru atmiņu fragmenti par kara beigām, kā arī Ivara Sniķera privātkolekcijā esošās pastkartes, vēstules, pasta pārvedumi un citi dokumenti par kara noslēdzošo posmu Kurzemē un Vācijā.

Skaties foto! Vairāk attēlu gan nāc lūkot uz Kara muzeju!

0 Komentāru