Dienā, kad skolotāji streikoja, krietni palielinātas ministru algas

27 komentāri
Dienā, kad skolotāji streikoja, krietni palielinātas ministru algas
LETA

Dienā, kad zemo algu dēļ skolotāji piedalījās pēdējo gadu vērienīgākajā streikā, Saeimas Budžeta un finanšu komisijas deputāti atbalstījuši priekšlikumu palielināt algu Ministru prezidentam, ministriem un citām augstām valsts amatpersonām. Piemēram, izglītības ministra alga pieaugs par vairāk nekā 800 eiro.

Patlaban noteikts, ka Ministru kabineta locekļiem, ministriem, parlamentārajiem sekretāriem mēnešalgu nosaka mēneša vidējās darba samaksas apmēram valstī, kas noapaļots pilnos eiro, piemērojot koeficientu.

Ministru prezidenta amatam tiek piemērots koeficients 4,05, taču ar attiecīgajiem likuma grozījumiem to paredzēts celt līdz 4,93. Savukārt ministriem koeficientu paredzēts celt no 3,64 līdz 4,68.

Nosakot mēnešalgu nākamajam gadam, jāvadās pēc 2014. gada vidējās darba samaksas, kas bija 765 eiro. Saskaņā ar jaunajiem koeficientiem Premjera un ministru bruto algas palielinās vairāk nekā par 800 mēnesī.

Atgādināsim, ka darbu piektdien, 27. novembrī, skolotāju streika laikā pārtrauca vairāk nekā 24 tūkstoši pedagogu. Skolotāji tā arī nav panākuši darba algas palielinājumu nākamgad.

Lūk, ko par to saka izglītības ministre Seile:

Foto – tukšie skolu gaiteņi streika dienā

Protesta pamatbūtība – nauda

Valdība piedāvājusi pedagogiem reformas kopā ar 9 miljoniem eiro algu palielināšanai nākamgad un 27 miljoniem eiro nākamajos gados. Taču skolotāju arodbiedrība grib, lai šos 9 miljonus eiro ieguldītu esošajā atalgojuma sistēmā, neveicot nekādas reformas.

Otra pedagogu prasība esot piešķirt papildu 6 miljonus eiro augstākajai izglītībai un vairāk nekā 3 miljonus eiro zinātnei.

Savukārt izglītības ministre Mārīte Seile nav gatava piekāpties arodbiedrībai un naudu nozarē ieguldīt bez reformām.

Pārskatot pedagogu izteiktās prasības, var secināt, ka gadu no gada sarunas notiek par vienu jautājumu – finansējumu. Tāpat arī šoreiz līdz streikam skolotāji nonākuši, cenšoties panākt lielākas algas, taču vienlaikus viņi norāda arī uz valdības attieksmi, nepildot dotos solījumus.
27 komentāri