Komentāri

Pirms deviņiem gadiem aizsāktais un līdz šim brīdim jau 14,5 miljonus eiro izmaksājušais e-veselības projekts, draud kļūt par vēl vienu rozā sapni, kas izkūpējis gaisā, secinājusi Valsts kontrole.

E-veselības sistēmai, kam būtu krietni jāatvieglo tūkstošiem Latvijas pacientu dzīvi, iztērēti jau 14,5 miljoni eiro. Bija plānots, ka izmantojot E-veselības pakalpojumu, iedzīvotāji varētu internetā pierakstīties pie ārsta, saņemt norīkojumu pie speciālista, noformēt slimības lapu, datorā iepazīties ar savu analīžu un izmeklējumu rezultātiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Projekta ieviešanas termiņš vairākkārt pagarināts, un pašlaik joprojām nedarbojas neviens no 31 plānotā pakalpojuma. Projektu izvērtējusi Valsts kontrole un secinājumi nav iepriecinoši.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs, kura pārziņā nonācis šis “penteris” un haoss, kaisa pelnus uz galvas paša vadītajai ministrijai un vismaz pagaidām ir pārliecināts, ka cerība tomēr nebūs tā, kas mirs pēdējā.


Guntis Belēvičs, veselības ministrs:

Tā situācija šobrīd ir skumīga. Deviņi gadi, ieguldīti miljoni, bet reāli produkta nav. Ja nav skaidrs, ko mēs gribam iegūt, ko mēs gribam sasniegt, nu tad jau arī šīs visas darbības ir haotiskas un nemērķtiecīgas. Un arī projekta vadība un uzraudzība ir bijusi zem katras kritikas, tā ir bijusi ļoti slikta.

G. Belēvičs vēl cer, ka kļūdas izdosies izlabot, un nauda nebūs iztērēta velti. Nelielu daļu no plānotajiem pakalpojumiem Veselības ministrija varētu ieviest oktobrī, taču pilnā apmērā nākamā gada sākumā sistēma darboties nesāks.

Jāatgādina, ka tā kā līdz šim nav iedarbināts neviens no vairāk kā 30 pakalpojumiem, kas pacientu un ārstu dzīvi visādos veidos padarītu vienkāršāku, ērtāku un arī lētāku, drīz var pieākt tā sarkanā līnija, pēc kuras var nākties atmaksāt Eiropas atvēlētos miljonus.

Skaties video!

Lasi vēl