15 komentāri
Deviņgadīgajai meitenītei, kura cīnās ar vēzi, Latvijā noteikta nepareiza diagnoze
Foto: Labdarības lapa Snowflake

Pēdējā laikā Latvijas veselības sistēma izpelnījusies kritiku gan no pacientu, gan mediķu puses, un viena no būtiskām jomām medicīnā, kura nav pietiekami sakārtota, ir bērnu onkoloģija. Nepareizi noteiktas diagnozes, pārāk strikta pieturēšanās pie vispārīgiem ārstēšanās plāniem, sarežģījumi komunikācijā ar pacientu vecākiem – tās ir tikai dažas no problēmām, kuras izdevies identificēt, strādājot ar mazajiem onkoloģijas pacientiem.

Pagājušā gada novembrī mediķi Latvijā deviņgadīgajai jelgavniecei Laumai diagnosticēja retu kaula vēža formu jeb Jūinga sarkomu, un atbilstoši diagnozei tika sākta meitenes ārstēšana. Tā kā Laumas veselības stāvoklis būtiski neuzlabojās, bērna vecāki meklēja iespējas viņu ārstēt ārpus Latvijas. Vācijas mediķi, meklējot piemērotāko Laumas ārstēšanās veidu, veica histoloģijas/citaloģijas analīzes, kuru slēdziens ir viennozīmīgs – Laumai Latvijā noteikta nepareiza diagnoze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atkārtotās Laumas analīzes veiktas Rēgensburgas universitātes Patoloģijas institūtā, un, kā savā slēdzienā raksta institūta direktors, profesors Matiass Everts, izmeklējumi viennozīmīgi norāda uz to, ka Laumai nav Jūinga sarkoma, bet gan konvencionālā osteosarkoma. Jāpiebilst, ka šā kaulu vēža forma pieprasa ātru pareizas ārstēšanās uzsākšanu, kas garantē labāku rezultātu, diemžēl Laumas gadījumā nepareizi noteiktās diagnozes dēļ ir zaudēti vairāk nekā divi mēneši.

Foto

Ņemot vērā Vācijas mediķu atklāto, Laumas vecāki pieņēmuši lēmumu ar meitu nekavējoties doties uz Vāciju un tur sākt ārstēšanu. Ceturtdien, 28. janvārī, Laumas vecāki tiekas ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadību, lai pārrunātu tālāko rīcību, savukārt pēcpusdienā būs zināma arī sīkāka informācija par ārstēšanās plānu Vācijā.

Pagājušā gada decembrī sākās ziedojumu vākšana Laumas ārstēšanai ārzemēs, un līdz šim brīdim, pateicoties sabiedrības aktivitātei, ar biedrības Labdarības lapa Snowflake palīdzību izdevies savākt 45 100 eiro no operācijai Vācijā nepieciešamajiem teju 100 000 eiro.

Aizdomas par to, ka Latvijā varētu būt nepareizi veikta ārstēšana, Vācijas mediķiem ir par vēl vienu bērnu – onkoloģijas pacientu – Sofiju, kurai diagnosticēts nieru audzējs. Aptuveni divu gadu laikā astoņus gadus vecā Sofija pārcietusi 55 ķīmijas terapijas, viņai izoperēta viena niere, taču uzlabojumi nav sagaidīti. Tieši pretēji, kad pusgadu pēc operācijas un ķīmijas terapijas Sofijai ārsti veica plaušu tomogrāfiju, atklājās, ka šajos orgānos ir metastāzes.

Atkal sekoja ārstēšana ar ķīmijas terapiju, pērnā gada nogalē tika runāts par operāciju, bet nesen Latvijas mediķi no tās atteicās. Ķelnes (Vācija) universitātes klīnikas ārsti ir gatavi izstrādāt Sofijas ārstēšanās plānu, taču pirms tam, ņemot vērā kolēģu pieredzi ar Latvijā noteiktajām nepareizām diagnozēm, viņiem nepieciešams veikt Sofijai pilnu diagnostiku, pirms kuras tiek prasīts 40 000 eiro liels depozīts.

Valsts līdz šim nav izrādījusi pretimnākšanu šīs diagnostikas apmaksāšanai, uzstājot, ka to var veikt tepat uz vietas, tādēļ meitenes vecāki kopā ar Labdarības lapu Snowflake sākuši vākt līdzekļus šī rēķina apmaksai. Šobrīd savākti nepilni 17 000 eiro, tātad tikai diennakts atlikusi, lai savāktu trūkstošos 23 000 eiro, jo vairāk laika gaidīt nav – svētdien Sofijai jāizlido uz Vāciju.

Ziedojumu vākšana joprojām turpinās, un tos ar norādi “Laumas ārstēšanai” vai “Sofijas ārstēšanai” var veikt:

Biedrība Labdarības lapa Snowflake
Reģ.nr.: 40008234435
Banka: AS SWEDBANK
Konts: LV08HABA0551039748727
PAYPAL: snowflakechildren@gmail.com
Ziedojumu tālrunis: 90006180 (Maksa par zvanu 1.42 Eur)

TOP komentāri

 • Vājprāts
  +6 +6 0

  Vājprāts

  Cik maziem bērniem ir jānomirst, lai valdība beigtu smieties! Dzīvojam tikai uz ziedotāju rēķina! Prieks par ziedotājiem, bet kauns par valsti.
 • Mārtiņš
  +6 +6 0

  Mārtiņš

  Nav pirmais gadijums,ka muusu ''specialisti''nosaka nepareizu diagnozi!Man zinamam puisim,sakas problemas ar veseliibu,vislaik temperatura 40 un nekadigi nevar dabuut zemaku,arsti saak izmekleesanas un ari iisti nevar vienoties sava starpa ,kas puisim par vainu,izgriez gabalinju no liesas ,parbauda-neka!Beigaas nosaka diagnozi,nemacesu isti pateikt,kada,bet kaut kads vezis,vienvardsakot-onkologiska saslimsana,sakas visaadas zaales ,kimijas terapija,apstarosana,dzeks divu menesu laika izmainaas liidz nepaziisanai,bet labaak nepaliek!vecaaki sokaa,jau pedeja ceriiba,ka vediis uz Tibetu pie muukiem,bet muusu dakteriisi saka,ka nav transportejams vairs!beigas vecaki keraas pie pedejaa salmina,sagrabina pedejos lidzeklus un samekle ,kliniku Vacija,no kurienes atlido dakteris-profesors un parbaudot jauno puisi,izdara sensacionalu pazinojumu,ka tur pat tuvuma nav onkologiska saslimsana!vinjam esot rets tauku slana iekaisums,kuru bez maz vai ar tableteem aarstee!te nu b9ija muusu lielie speciaalisti,puisim visa imunsistema un veseliiba pec kimijaam un apstarosanas pilniiga pakalaa!Paldies Dievam,ka atbrauca tas profesors,nezinu kapeec vecaki neversaas tur atraak,gan jau uzticeejas muusejiem,jo cik zinu vinjsh bija pie ''labakajiem'' specialistiem Latvijas!tagad pateicoties profesoram puisis atlabis,sportio,straada viss kartiiba,bet uz veseliibu muusu arstu ''mazaa'' kludinja atstaaja neatgriezenisku iespaidu!Luk ta miljie draugi!
 • Inese Bērziņa
  +4 +4 0

  Inese Bērziņa

  Kur tad palika Vaišļa saziedotā nauda,tad to naudu varētu atdot šai meitenītei.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl