Deviņgadīgais Dāvis, kura atlabšanai sekoja līdzi visa Latvija, jau maijā sāks apmeklēt skolu

1 komentārs

Deviņgadīgā Dāvja ārstēšana Filadelfijas bērnu slimnīcā izmaksājusi ievērojami mazāk nekā iepriekš bija prognozēts. Bērnu slimnīcas fonds šonedēļ paziņoja, ka amerikāņi ir atskaitījuši atpakaļ vairāk nekā 230 tūkstošus eiro. Ietaupīto naudu izmantos, lai palīdzētu citiem slimajiem bērniņiem, kuriem būs nepieciešama ārstēšanās ārzemēs.

Tikmēr mazais Dāvis, kura atlabšanai ziedoja un sekoja līdzi teju visa Latvija, ar katru dienu jūtas labāk. Viņš spēlējas, brauc ar riteni un maijā sāks apmeklēt skolu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par smagi slimo puisēnu Dāvi visa Latvija uzzināja pagājušā gada nogalē, kad valsts sākotnēji atteicās finansēt viņa ārstēšanu specializētā klīnikā Filadelfijā. Dāvja vecāki un mediķi lūdza sabiedrību ziedot. Vairāk nekā 350 tūkstoši eiro bija nepieciešami steidzami, jo pretējā gadījumā Dāvis varēja nomirt. Līdzcilvēki rekordtempā saziedoja nepieciešamo summu, un Dāvis devās ārstēties uz Ameriku. Medicīniskās manipulācijas noritēja sekmīgi un puika jau vairāk nekā trīs mēnešus atkal ir savās mājās. Viņš ar katru dienu jūtas aizvien labāk un labāk.

Mamma stāsta, ka pēc slimības Dāvis ir kļuvis nopietnāks. Pie viņa uz mājām nāk skolotāja. Jau maijā viņš atsāks apmeklēt skolu.

Kamēr runājām ar mammu, puika izmantoja brīdi, lai pabraukātu ar riteni. Mājās viņš spēlējās ar māsu un mācās.

Dāvja veiksmīgā ārstēšana Filadelfijas bērnu klīnikā izmaksājusi ievērojami mazāk nekā iepriekš prognozēts, un amerikāņi vairāk nekā 232 tūkstošus eiro atskaitījuši atpakaļ Bērnu slimnīcas fondam. Ietaupīto naudiņu izlietos citiem slimajiem bērniņiem, kuriem nepieciešama ārstēšana ārzemēs.

Dāvis bija pirmais pacients no Latvijas, kuram bija nepieciešama ārstēšana ārpus Eiropas savienības. Turpmāk šādos gadījumos valsts gatava apmaksāt 150 tūkstošus eiro, bet, ja izmaksas ir augstākas, tās nāksies segt ģimenei vai ziedotājiem. Taču neatbildēts paliek jautājums, ko darīt akūtos gadījumos, ja nauda ir nepieciešama nekavējoties.

TOP komentāri

  • Elabis
    0 0 0

    Elabis

    Prieks ,ka viss izdevās un puisītis lai turās un atgūst spēkus.!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl