2 komentāri
Deviņgadīgā Lauma turpina cīnīties ar kaulu vēzi! Paldies ziedotājiem!

Deviņgadīgā jelgavniece Lauma jau kopš pērnā gada novembra aktīvi cīnās ar smagu kaulu vēzi. “Šobrīd viņas ārstēšanās Vācijā ir iespējama, pateicoties ziedotāju labajām sirdīm, jo Latvijas valsts ar meitenes ārstēšanas apmaksu nesaprotamu iemeslu dēļ kavējas,” raksta labdarības organizācijas Snowflake.

11.maijā meitenei būs pirmā plaušu operācija, jo Vācijā tika atklāts arī veidojums plaušās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Lauma un viņas vecāki saka “paldies” visiem, kuri meiteni šajā smagajā dzīves posmā atbalsta,” teikts labdarības organizācijas izplatītajā paziņojumā.

Ceturdien Laumai bija jāsāk ķīmijas terapija, bet S2 veidlapa, kas ļautu saņemt valsts finansējumu ārstēšanai, kavējās, tādēļ, pateicoties saziedotajiem līdzekļiem, procedūras apmaksu par 6900 eiro veica Jelgavas biedrības Labdarība lapa Snowflak, kura pērnā gada nogalē aktīvi iesaistījās palīdzības sniegšanai Laumai un ziedojumu vākšanā.

Pa šo laiku izdevies savāk aptuveni 50 tūkst. eiro, un daļa no saziedotās naudas jau izmantota, lai sniegtu atbalstu Laumas ārstēšanai, informē labdarības organizācija.

Snowflkake pārstāvji pauž, ka Latvijā Laumai tika noteikta nepareiza diagnoze – to atzinuši Vācijas mediķi, un tādējādi tika zaudēts ārstēšanai tik būtiskais laiks. Laumai Latvijā tika noteikta diagnoze Juinga sarkoma un veikti vairāki ķīmijas terapijas kursi, taču slimība turpināja progresēt, un vecāki veica atkārtotas analīzes Vācijā, kur mediķi noteica pavisam citu diagnozi – osteosarkomu.

Par saziedotajiem līdzekļiem vecākiem izdevās nokļūt Vācijā un nodrošināt tur uzturēšanos. Pamata medicīniskās manipulācijas tika apmaksātas no valsts budžeta – nepieciešamās operācijas izmaksas un divas ķīmijas terapijas, izmeklējumus un Laumas uzturēšanos slimnīcā, pārējos izdevumus – vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā, vecāki sedza no saziedotajiem līdzekļiem.

Vācijā meitenei sākotnēji tika veikta rotoplastika – operācija, kas ilga 12 stundas. Audzējs bija ļoti progresējis, un kāju pilnībā saglabāt nebija iespējams. Diemžēl pēc veiksmīgas operācijas desmitajā dienā Laumai sākās komplikācijas, tādēļ tika veiktas vēl papildus četras operācijas, pēdējās no kurām laikā kājiņa tika amputēta pilnībā.

“Lauma ir stipra un turas kā vien var, bet par stabilu atveseļošanos un atgriešanos mājās pašlaik runāt ir pāragri,” raksta organizācijas pārtāvji.

Jāpiebilst, ka, pateicoties saziedotajiem līdzekļiem, ir izdevies nosegt arī kājas protēzes un protezēšanas izmaksas.

Tā kā Laumas ārstēšana turpināsies, tad joprojām iespējams sniegt atbalstu meitenei, ziedojot ar norādi Laumas ārstēšanai:

Biedrība “Labdarības lapa Snowflake”
Reģ.nr.: 40008234435
Banka: AS SWEDBANK
Konts: LV08HABA0551039748727
PAYPAL: snowflakechildren@gmail.com
Ziedojumu tālrunis: 90006180 (Maksa par zvanu 1.42 eiro)

TOP komentāri

 • Elīna
  0 0 0

  Elīna

  Es tiešàm ļoti ceru uz Lauminas izveseļošanos. Izturību vecàkiem un vecmàmiņai.
  Ziedojam draugi,jo 1.42 eur mums katram ir nieks,bet kopà SPÈKS.
 • Anna
  0 0 0

  Anna

  Esmu Laumiņas,šīs saulainās meitenītes, omīte. Cilvēki labie, ja varat palīdziet un Dievs Jums atmaksās ar veselību, sirds mieru un padomu grūtā brīdī, jo dotais devējam tiek atdots simtkārt. Es katru dienu lūdzos par Jums, kas atbalstīja, atbalsta un atbalstīs manu mazmeitiņu, manas dzīves vienīgo jēgu. Nevarējām pat iedomāties, ka kaut kas tāds var vispār notikties ar bērnu, kas bija pilnīgi vesels un pēkšņi visiem bērna sapņiem pārvilkta svītra. Ir amputēta kājiņa, bet cīņa vēl tikai iesākumā. Prognozes bija cerīgas, ārstu nolaidības dēļ bērnam ir atņemta bērnība, atliek vēl ticība uz cilvēku līdzjūtību un Laumiņas izturību, Dieva žēlastību un sargeņģeļa klātbūtni. Pasniedziet Laumiņai palīdzīgu roku un brīnums notiks: viņa priecāsies, staigās un smaidīs!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl