Komentāri
Deviņdesmito gadu sākumā “Stradiņos” bija pieci ārvalstu studenti; tagad – 300
Foto: LETA

Jauno, 2015./2016., akadēmisko gadu Rīgas Stradiņu universitātē (RSU) uzsāk teju 300 ārvalstu studenti, kas ir universitātes rekords, sasniedzot 25% no kopējā RSU studentu skaita. Zīmīgi, ka 1990. gadā “Stradiņos” studēja vien pieci ārvalstu studenti.

Pirmajā RSU ārvalstu studentu uzņemšanā 1990. gada septembrī RSU iestājās pieci ārvalstu studenti no Libānas. Savukārt 2015./2016. akadēmiskajā gadā ārvalstu studentu skaits veido 25% no kopējā RSU studentu skaita. Ja līdz 2009. gadam RSU bija mazāk nekā 200 ārvalstu studentu, tad šobrīd šāds skaits studējošo no ārvalstīm uzsāk studijas jau katrā semestrī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laika gaitā mainījies arī uzņemto studentu profils valstu ziņā – pirmie studenti bija no Āzijas un Tuvo Austrumu valstīm, un līdz 2004. gadam RSU par savu augstskolu biežāk izvēlējās studenti no t.s. trešajām valstīm.

Savukārt kopš 2005. gada katrā uzņemšanā ap 90% studentu ir no Eiropas valstīm. Īpašu interesi par studijām RSU ir apliecinājuši studenti no Vācijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas.

Piemēram, šīs vasaras uzņemšanā studijas RSU uzsāka tūkstošais students no Vācijas, bet jau nākamajā gadā tiks sagaidīts 500. students no Zviedrijas un 250. students no Norvēģijas.

Esošie RSU ārvalstu studenti pārstāv arī daudzas citas Eiropas, kā arī tālākas zemes – Izraēlu, ASV, Kanādu, Turciju, Indiju, Šrilanku, Ķīnu, Honkongu, Brazīliju un citas valstis. Pašreiz RSU studē ārvalstu studenti no 46 valstīm.

Ārvalstu studentu piesaistīšana un RSU internacionalizācija ir viens no universitātes ilgtermiņa attīstības stratēģijas pamatvirzieniem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl