Deviņdesmito gadu sākumā “Stradiņos” bija pieci ārvalstu studenti; tagad – 300

0 Komentāru
Deviņdesmito gadu sākumā “Stradiņos” bija pieci ārvalstu studenti; tagad – 300
Foto: LETA

Jauno, 2015./2016., akadēmisko gadu Rīgas Stradiņu universitātē (RSU) uzsāk teju 300 ārvalstu studenti, kas ir universitātes rekords, sasniedzot 25% no kopējā RSU studentu skaita. Zīmīgi, ka 1990. gadā “Stradiņos” studēja vien pieci ārvalstu studenti.

Pirmajā RSU ārvalstu studentu uzņemšanā 1990. gada septembrī RSU iestājās pieci ārvalstu studenti no Libānas. Savukārt 2015./2016. akadēmiskajā gadā ārvalstu studentu skaits veido 25% no kopējā RSU studentu skaita. Ja līdz 2009. gadam RSU bija mazāk nekā 200 ārvalstu studentu, tad šobrīd šāds skaits studējošo no ārvalstīm uzsāk studijas jau katrā semestrī.

Laika gaitā mainījies arī uzņemto studentu profils valstu ziņā – pirmie studenti bija no Āzijas un Tuvo Austrumu valstīm, un līdz 2004. gadam RSU par savu augstskolu biežāk izvēlējās studenti no t.s. trešajām valstīm.

Savukārt kopš 2005. gada katrā uzņemšanā ap 90% studentu ir no Eiropas valstīm. Īpašu interesi par studijām RSU ir apliecinājuši studenti no Vācijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas.

Piemēram, šīs vasaras uzņemšanā studijas RSU uzsāka tūkstošais students no Vācijas, bet jau nākamajā gadā tiks sagaidīts 500. students no Zviedrijas un 250. students no Norvēģijas.

Esošie RSU ārvalstu studenti pārstāv arī daudzas citas Eiropas, kā arī tālākas zemes – Izraēlu, ASV, Kanādu, Turciju, Indiju, Šrilanku, Ķīnu, Honkongu, Brazīliju un citas valstis. Pašreiz RSU studē ārvalstu studenti no 46 valstīm.

Ārvalstu studentu piesaistīšana un RSU internacionalizācija ir viens no universitātes ilgtermiņa attīstības stratēģijas pamatvirzieniem.

0 Komentāru