Deviņas sievietes Latvijā šogad nomirušas grūtniecības vai dzemdību laikā

5 komentāri

Grūtniecības un dzemdību laikā šogad mirušas deviņas sievietes. Pēdējais no gadījumiem bijis Tukuma slimnīcā mediķu klātbūtnē, kur pēc bērniņa laišanas pasaulē ārstiem pagājušajā nedēļā neizdevās glābt kādas jaunas sievietes dzīvību.

Salīdzinājumam pagājušajā gadā bija trīs šādi gadījumi, vēl pirms tam – pieci un četri. Satraucoši, ka arī uz kaimiņu – Lietuvas un Igaunijas – fona Latvija izskatās vissliktāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas Dzemdību nama galvenā ginekoloģe, kura arī piedalās nāves gadījumu izmeklēšanā, uzskata, ka satraucošākais ir nevis pats skaits, bet gan tas, ka šie gadījumi nesamazinās.

Iemesli mēdz būt trīs – sociālais, kad sieviete nav gribējusi bērnu vai nav vērsusies pēc palīdzības, neārstējama slimība, par spīti kurai sieviete tomēr izvēlas laist pasaulē mazuli, vai medicīniska kļūme.

Vai tas, ka šogad jau deviņas sievietes gājušas bojā grūtniecības vai dzemdību laikā, ir sakritība, nejaušība, ārstu vai varbūt sieviešu atbildība, tagad būs jāskaidro speciālistiem.

Traģēdija Tukumā

“Piedzima bērniņš. Laikā, kad sievieti pārvietoja uz palātu, palika sliktāk. Sākās problēmas, visi risināja, bet procesu apstādināt neizdevās. Letāls iznākums,” stāta Andris Aleksīns, Tukuma slimnīcas galvenais ārsts.

Jau ziņots, ka 16. septembra pusdienlaikā Tukuma dzemdību nodaļā iestājās kāda 31 gadu veca grūtniece no Mērsraga. Jau trīs stundas vēlāk pasaulē nāca puisītis, sievietes otrais bērns, taču vēl pēc četrām stundām mātes sirds apstājās.

Tukuma slimnīcas galvenais ārsts, atskatoties un analizējot notikušo, atzīst, ka pirms tam nevarēja pateikt, ka sievietei varētu sākties kādas problēmas.

Pacienta datu aizsardzības dēļ plašākus komentārus par to, kas īsti notika jaunajai sievietei, ne slimnīca, ne ginekologu asociācija, kas to tagad izmeklē, nesniedz.

Bērniņu audzina tēvs

Mērsragā gan sieviete, gan vīrietis bijuši vietējiem labi pazīstami. Sieviete tur strādāja kā sociālā darbiniece, tāpēc viņas nāve visus satriekusi.

Zīdaini, kura māte nu ir mirusi, tagad audzina bērna tēvs. Viņš ziņu par dzīvesbiedres nāvi saņēma, atrazdamies Vācijā, kur vīrietis strādā.

TV3 ziņām izdevies noskaidrot, ka ģimene pretenzijas pret slimnīcu necels.

Šādi gadījumi ir trauma arī ārstam

“Šādos gadījumos ārsts pats sevi šausta un meklē, kāpēc tā bija. Konkrētā situācijā es domāju, ka Krūze [Tukuma slimnīcas Dzemdību nodaļas vadītāja – red.] rīkosies pārsteidzīgi, ja iesniegs atlūgumu. Šīs nav tas gadījums. Varbūt nepieciešama atelpa, bet vispirms jāsagaida slēdziens,” tā notikušo saistībā ar mediķu atbildību komentē Veselības inspekcijas kontroles nodaļas vadītāja Valentīna Berga.

Ne ģimene, ne slimnīca inspekcijā nav vērsusies ar lūgumu veikt notikušā auditu, taču līdzīgi kā nesenajā Daukstu gadījumā, kur dzemdību laikā mājās mira sieviete ar visu bērnu, inspekcija veiks savu izvērtējumu.

Tukuma slimnīca visvairāk noraizējusies, ka varētu zaudēt savu dzemdību nodaļu. Tad vietējām grūtniecēm tuvākais punkts, kur saņemt palīdzību, būs Rīga vai Jūrmala.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

 • janis
 • Kika
  0 0 0

  Kika

  Nolaidiba!Karteja Kruzes ekonomija!Man bija planotais keizars,bet vina izlema ka nav pirmais bernis tiksu pati gala!Mes abi ar delinu gandriz palikam uz dzemdību galdu mirusi!Un vina vel pa starpai pamanījis ir man uzkliekt ka es nogalinasu bernu!Paldies dievam viss beidzas laimigi un paldies vecmatei bet ne vinai kas uztaisija man zilimelnu vederu mezdamies virsu lai bernu izspiestu!
 • sema
  0 0 0

  sema

  tur nav ko nezinat cilveki runa taisnibu,es nedzemdeju tukuma un ja butu labak majas viena dzemdetu neka tur! un mani neviens nepierunatu turp braukt,sanaca kad jurmala meita dzima, laikus paspeja glabt bernu del sargunas! naida nav un dusmas ari nav,bet TUR BERNU nevedu vispar ne pie viena.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl