Komentāri

Šonedēļ oficiāli tiks atklāta Latvijas prezidentūra ES Padomē un turpmākos sešus mēnešus Rīga būs vieta, kurā pulcēsies Eiropas amatpersonas. Lai viss noritētu gludi, pirmais pasākums bija Padomes ministru neformālās sanāksmes simulācija, kas kalpoja kā ģenerālmēģinājums.

Aptuveni 60 jauniešiem šodien bija iespēja iejusties ES valstu ministru un eirokomisāru ādās. Simulācijā tika izspēlēta visa oficiālā procedūra. Kā jau īstā sanāksmē, jaunieši savā starpā diskutēja par kādu tematu – šoreiz debašu tēma bija vides aizsardzības aktualitātes.

Spēlē piedalījās studenti no dažādām Latvijas augstskolām. Jauniešiem šis pasākums ļāva ielūkoties valstsvīru ikdienā, bet prezidentūras organizētājiem tas bija kā ģenerālmēģinājums – iespēja pārliecināties, vai viss ir gatavs īstajām ministru sanāksmēm un augsto viesu uzņemšanai.

Jaunākās aptaujas liecina, ka 41% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka Latvija ilgtermiņā iegūs no prezidentūras. Par tās nozīmi arī nenogurstoši atgādina valsts amatpersonas, sakot, ka prezidentūra apliecina, ka neesam vis Eiropas nomale.

Skanot Latvijas un Eiropas himnām, pirmais prezidentūras pasākums noslēdzās ar svinīgu dalībvalstu karogu pacelšanu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl