Desmit gadus pēc Vecrīgas grautiņiem joprojām pirmstiesas izmeklēšana notiek pret piecām personām

3 komentāri
Desmit gadus pēc Vecrīgas grautiņiem joprojām pirmstiesas izmeklēšana notiek pret piecām personām
IEVA ČĪKA, LETA

Desmit gadus pēc Vecrīgas grautiņiem joprojām turpinās pirmstiesas izmeklēšana pret piecām personām, noskaidroja aģentūra LETA.

Tiesu administrācijā aģentūra LETA noskaidroja, ka kopumā par dalību grautiņos tika apsūdzētas 68 personas, no kurām piecas attaisnotas.

32 personām tiesa piemēroja piespiedu darbu, trīs personām naudas sodu. 21 personai piespriesta nosacīta brīvības atņemšana, bet septiņas saņēma reālu cietumsodu.

Prokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe aģentūrai LETA apliecināja, ka patlaban pirmstiesas izmeklēšana turpinās attiecībā pret piecām personām. Pastāv dažādi iemelsi kāpēc process pret šīm personām nav pabeigts, taču detalizētāk prokuratūra nekomentē.

LETA jau ziņoja, ka 2009.gada 13.janvārī aptuveni 10 000 cilvēku pulcējās uz protesta akciju Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu.

Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi – tika izsisti logi vairākām ēkām, tostarp stipri cieta Saeimas nams, tika aplaupīts veikals, kurā tirgoja AS “Latvijas balzams” produkciju, kā arī cieta muzikālais restorāns “Fīlings”. Grautiņos piedalījās vairāki simti jauniešu, no kuriem daudzi bija alkohola reibumā. Šie cilvēki vairākas stundas demolēja Vecrīgu.

Grautiņu laikā tika aizturētas 126 personas, un sadursmēs pie Saeimas ēkas mediķi palīdzību sniedza vairāk nekā 30 cilvēkiem, savukārt slimnīcās ar dažādām traumām tika ievietoti 28 cietušie, bet četri cilvēki no hospitalizācijas atteicās. Tāpat mediķi sniedza palīdzību aizturētajiem sadursmju dalībniekiem, kuri jau bija nogādāti policijas iecirkņos. Nekārtībās cieta arī paši policisti.

3 komentāri