Desmit centimentru plaisa skolas sienā: renovācijas vietā skolēnus mācīs pareizi evakuēties

Komentāri

Rīgas Volejbola skolas ēkas ārsienas plaisas platums no dažiem milimetriem dažu gadu laikā palielinājies līdz vairāk nekā desmit centimetriem. Tikmēr skolas vadība vien noplāta rokas, nespējot iekustināt Rīgas domes interesi, un plāno skolēnus mācīt evakuēties.

Pavisam drīz apritēs gads kopš lielveikala Maxima traģēdijas Zolitūdē, kas nekad neizdzisīs no mūsu atmiņas. Pēc šīs nelaimes drošības nolūkos tika pārbaudīts daudzu celtņu stāvoklis, tomēr padomju laikā celtās būves lielākoties nav pakļuvušas zem uzraugošās lupas. Kopš Rīgas Volejbola skolas atklāšanas aizvadītā gadsimta septiņdesmito gadu sākumā remontdarbi tikpat kā nav veikti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Pie tik lielām deformācijām nav skaidrs, uz kādām konstrukcijām šī ēka turas kopā,” saka būvinženieris Māris Dikmanis, kura atvase sporto šajā skolā. Viņš piebilst, ka netiek veiktas nekādas darbības, lai mainītu bīstamo situāciju.

Bažīgs ir arī Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Raimonds Eizenšmits, kurš atzīst, ka arī ēkas pamati ”sēžas”. Sliktākajā gadījumā siena var nobrukt, taču – lai arī pašreiz situācija ir nopietna, tā vēl nav kritiski bīstama, atzīst eksperts.

Nespējot izkarot līdzekļus ēkas savešanai kārtībā, vasaras beigās no amata atkāpās toreizējā skolas direktore. Taču pašreizējā vadība arī vēl tikai gaida kādu risinājumu, kameras priekšā gan nekritizējot Rīgas domes atbildīgas institūcijas. Kad kamera izslēgta, tiek kritizēts Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs, kurš nav spējis izbrīvēt laiku sarunām ar skolas pārstāvjiem par ēkas nākotni. Raidījumam Bez Tabu Rīgas domes Īpašuma departaments sniedza vien formālu, rakstveida atbildi, bet no sarunas kameras priekšā atteicās.

Rīgas Volejbola skolas direktore Ieva Valbe atzīst, ka cilvēcīgi viņai ir bail par skolēnu drošību, taču drīzumā tikšot veiktas evakuācijas mācības. ”Pašreiz tas ir tas, ko varu darīt,” viņa saka.

Skaties video!

Lasi vēl