Komentāri

Rīgas Volejbola skolas ēkas ārsienas plaisas platums no dažiem milimetriem dažu gadu laikā palielinājies līdz vairāk nekā desmit centimetriem. Tikmēr skolas vadība vien noplāta rokas, nespējot iekustināt Rīgas domes interesi, un plāno skolēnus mācīt evakuēties.

Pavisam drīz apritēs gads kopš lielveikala Maxima traģēdijas Zolitūdē, kas nekad neizdzisīs no mūsu atmiņas. Pēc šīs nelaimes drošības nolūkos tika pārbaudīts daudzu celtņu stāvoklis, tomēr padomju laikā celtās būves lielākoties nav pakļuvušas zem uzraugošās lupas. Kopš Rīgas Volejbola skolas atklāšanas aizvadītā gadsimta septiņdesmito gadu sākumā remontdarbi tikpat kā nav veikti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Pie tik lielām deformācijām nav skaidrs, uz kādām konstrukcijām šī ēka turas kopā,” saka būvinženieris Māris Dikmanis, kura atvase sporto šajā skolā. Viņš piebilst, ka netiek veiktas nekādas darbības, lai mainītu bīstamo situāciju.

Bažīgs ir arī Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Raimonds Eizenšmits, kurš atzīst, ka arī ēkas pamati ”sēžas”. Sliktākajā gadījumā siena var nobrukt, taču – lai arī pašreiz situācija ir nopietna, tā vēl nav kritiski bīstama, atzīst eksperts.

Nespējot izkarot līdzekļus ēkas savešanai kārtībā, vasaras beigās no amata atkāpās toreizējā skolas direktore. Taču pašreizējā vadība arī vēl tikai gaida kādu risinājumu, kameras priekšā gan nekritizējot Rīgas domes atbildīgas institūcijas. Kad kamera izslēgta, tiek kritizēts Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs, kurš nav spējis izbrīvēt laiku sarunām ar skolas pārstāvjiem par ēkas nākotni. Raidījumam Bez Tabu Rīgas domes Īpašuma departaments sniedza vien formālu, rakstveida atbildi, bet no sarunas kameras priekšā atteicās.

Rīgas Volejbola skolas direktore Ieva Valbe atzīst, ka cilvēcīgi viņai ir bail par skolēnu drošību, taču drīzumā tikšot veiktas evakuācijas mācības. ”Pašreiz tas ir tas, ko varu darīt,” viņa saka.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl