Komentāri

”Mēs dabūjam kaitīgo starojumu ikdienā – skrienot krosu, ejot pa ielu, piedaloties stipro vai vājo skrējienā,” pauž biedrības Dermatologi pret ādas vēzi vadītājs, dermatologs Raimonds Karls.

Statistika liecina, ka Latvijā ļaundabīgi audzēji ir otrs biežākais iedzīvotāju mirstības cēlonis. ”Pēdējos 6-7 gados tendence ir tāda, ka saslimušo skaits pieaug,” atzīst dermatologs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš arī stāsta par izplatītākajiem mītiem, ko cilvēki saista ar Saules starojumu un tā ietekmi uz ādu. ”Viens no mītiem ir tāds – ja ir starojums, tikai tad ir silts. Tomēr starojums ir arī tad, ja ir vēsa diena – mēs dabūjam ikdienā starojumu – skrienot, ejot pa ielu, piedaloties stipro vai vājo skrējienā,” stāsta R. Karls.

Sevi pasargāt var, ņemot vērā ultravioletā starojuma indeksu. Ja tas ir augsts, bet dienu plānots pavadīt saulītē, tad galvā jāliek cepurīte, jālieto ādu aizsargājošs krēms un saulesbrilles.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl