Deputāts Valainis rosina ļaut arī nevakcinētiem darbiniekiem sniegt pakalpojumus, ja ir negatīvs Covid-19 tests

2 komentāri
Deputāts Valainis rosina ļaut arī nevakcinētiem darbiniekiem sniegt pakalpojumus, ja ir negatīvs Covid-19 tests
KASPARS KRAFTS, F64

Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS) rosina valdības virzītajos likuma grozījumos tomēr ļaut arī nevakcinētiem darbiniekiem veikt pakalpojumu sniegšanu klātienē, ja viņiem ir negatīvs Covid-19 tests.

Tāpat Valainis rosina arī noteikt, ka mācību nodrošināšanai līdz 12. klasei veic riska novērtējumu par iespējamo Covid-19 izplatību, izvērtējot individuāli katra darbinieka spēju piedalīties mācību procesa nodrošināšanā.

Deputāts arī iesniedzis priekšlikumu, kas paredz, ka 2021./2022. mācību gadā izglītības procesu daļēji var īstenot attālināti.

Kā ziņots, Nacionālās apvienības un Jaunās konservatīvās partijas deputāti rosina prasību par obligātu vakcinēšanos pret Covid-19 neattiecināt uz izglītības jomas darbiniekiem, liecina grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā iesniegtie priekšlikumi.

Kā alternatīva tiek rosināta nepieciešamība darbiniekam būt ar negatīvu Covid-19 testu.

Jau vēstīts, ka Saeima konceptuāli ir atbalstījusi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projektu, kas paredz noteikt, ka pēc 1. oktobra darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 drošības sertifikātu, kas apliecina vai nu vakcinēšanās vai izslimošanas faktu.

Likumprojekts paredz obligātu Covid-19 sertifikāta prasību veselības aprūpes, ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un izglītības jomā strādājošajiem.

Valsts prezidents Egils Levits ir pieļāvis, ka Saeima likumprojekta izskatīšanas gaitā varētu tajā noteikt papildu pārejas periodus.

Ja vēlāk likums tiks pieņemts arī galīgajā lasījumā, tad opozīcijas pārstāvji solās vākt 34 deputātu parakstus, lai uz laiku to apturētu un mēģinātu panākt tā nodošanu izlemšanai referendumā.
2 komentāri