Deputāti spriež: divlitru pudelēs varētu pārdot alu, kas nav stiprāks par 5,8 grādiem

Pievienot komentāru
Deputāti spriež: divlitru pudelēs varētu pārdot alu, kas nav stiprāks par 5,8 grādiem
Foto: LETA

Saeimā karstas debates izvērtušās par ieceri aizliegt stiprināto alu tirdzniecību divu litru plastmasas pudelēs. Diskusiju karstumā atbildīgās komisijas deputātu vairākums atteicās no ieceres “divlitrenes” aizliegt pavisam, tā vietā paredzēts ierobežot absolūtā spirta daudzumu grādīgajā dzērienā.

Pavisam droši var teikt, ka diskusijas ap labojumiem alkoholisko dzērienu aprites likumā turpināsies, jo likumprojekts pašreizējā redakcijā aizliedz, piemēram, vīnu vai konjaku tirdzniecību.

Septembrī Saeimas deputāti konceptuāli atbalstīja ieceri izskaust stiprinātā alus tirdzniecību divu litru plastmasas pudelēs. Labojumi paredzēja, ka turpmāk stipro alu un citus grādīgos dzērienus, kuros alkohola saturs pārsniedz 7,5 procentus, varēs tirgot tikai tādās plastmasas pudelēs, kuru tilpums nepārsniedz puslitru. Gatavojot likumprojektu otrajam lasījumam, deputāti ar alus ražotājiem atkal asi diskutēja par šo ieceri.

Rezultātā deputāti nolēma nevis aizliegt “divlitrenes” pavisam, bet gan ierobežot absolūtā spirta daudzumu šāda tilpuma traukos iepildītā grādīgajā dzērienā. Atbildīgās komisijas deputātu vairākums atbalstīja ideju, ka “divliternēs” drīkstēs pārdot tādu dzērienu, kas nav stiprāks par 5,8 grādiem.

Jau tagad var droši prognozēt, ka par šo likumprojektu vēl gaidāmas karstas debates un būs arī izmaiņas.  Likumprojekts pašreizējā redakcijā paredz, ka 5,8 grādiem stiprākus dzērienus varēs tirgot iepakojumos, kas nepārsniedz vienu litru. Tātad Latvijā vairs nedrīkstētu pārdot vīna tetrapakas, lielāka tilpuma šampanieša pudeles vai konjakus.

Video