Komentāri

Slimnīcām joprojām jāpiemaksā no pašu līdzekļiem, lai nodrošinātu ārstiem pienācīgas algas, taču kopumā Slimnīcu biedrība situāciju šogad vērtē kā apmierinošu.

Valsts piešķirtie papildu 81 miljons eiro mediķu algu palielināšanai ir sekmējuši atalgojumu kāpumu visās Latvijas slimnīcās. Tomēr valsts tarifā noteiktā darba samaksa nav bijusi pietiekama, lai nodrošinātu algu pieaugumu, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpēc daudzas slimnīcas, tajā skaitā lielās universitātes slimnīcas pašas piemaksā, lai nodrošinātu atalgojuma pieaugumu par 20 līdz 50%, tā otrdien, 13. martā, slimnīcu pārstāvji atklāja Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē. Situāciju slimnīcu biedrība vērtē kā apmierinošu.

Jevgēņijs Kalējs
Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs

Tāpēc, ka daudzās vietās veselības ministrija saka procentus algu pieaugumam, kas ir pat dubultīgi, bet tas nav uz piešķirtā finansējuma rēķina, tas ir uz tā rēķina, ka tas pats ārsts vai māsiņa strādā vairākās slodzēs, plus tas ir uz slimnīcu vadītāju rēķina.

Gan slimnīcas, gan arī mediķu arodbiedrība norāda, ka būtu jāturpina celt mediķu atalgojums, lai tas sasniegtu sen solītos apmērus – divas tautsaimniecībā nodarbināto vidējās darba algas.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl