Deputāti sāk vētīt NEPLP locekļu kandidātus: starp tiem žurnālisti, zinātņu doktori un pat mākleris

0 Komentāru

Saeimas cilvēktiesību komisija šodien ķērās pie smaga un atbildīga darba: sāka vētīt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu kandidatūras. Starp tiem ir gan rūdīti žurnālisti, gan komunikāciju eksperti, tostarp viens mākleris. Brīžiem iztaujāšana aizgāja asos toņos, un tika piedāvātas dažādākās idejas, kā nākotnē stiprināt Latvijas medijus.

Kā pirmo deputāti uzklausīja ilggadējo žurnālisti Sanitu Upleju. Kā vienu no svarīgākajiem uzdevumiem viņa uzskata mediju vides reorganizēšanu un sabiedrisko mediju pēc iespējas ātrāku aiziešanu no reklāmas tirgus. “Tas, manuprāt, arī palīdzēs vietējiem komercmedijiem attīstīties, tas nozīmē lielāku finansējumu no valsts budžeta, jāskatās precīzi varianti, bet tas ir būtiski arī valsts nacionālajās interesēs, nostiprināt komercmedijus,” viņa skaidro.

Starp kandidātiem arī žurnālists Ivars Āboliņš, kura plašais dosjē pārsteidza deputātu Brigmani. Āboliņš 10 gadu laikā nomainījis astoņas darbavietas, un pašlaik redzams “Rīgas Apriņķa Avīzes” pielikuma reklāmā, šajā avīzē viņš strādā kopā ar Raivja Dzintara sievu. Āboliņš bija sacerējis gana enerģisku uzsaukumu, par kuru gan nācās taisnoties, jo līdzšinējo NEPLP darbību bija saucis par bezzobainu.

“Ja mēs runājam par bezzobainību, bezzobains ir pārāk skaļi teikts. Tas, ko es gribētu no NEPLP redzēt – proaktīvāku rīcību daudzu jautājumu risināšanā, jaunu politiku rosināšanā sadarbībā ar Kultūras ministriju,” teic Āboliņš.

Kā zivs ūdenī, mediju vidē jūtas Gunta Līdaka, kura jau 30 gadus strādā šajā sfērā, un 90. gados bijusi NEPLP locekle. Viņa deputātu uzmanību izpelnījās, jo bija vienīgā, kas aicināja izvērtēt Latvijas Radio 5 eksistenci.

“Manuprāt, Radio 5 projekts izrādījās ne visai veiksmīgs, tāpēc ir vērts LR vadībai domāt, kā efektīvāk izlietot šo naudu, kura ir ar mērķi iebudžetēta tā darbībai, daudz lietderīgāk naudu izmantot kopējai radio darbībai,” viņa saka.

Kā pamatīgs pārsteigums deputātiem bija kandidāts Nikolajs Lācis. Mācījies Kaļiņingradas Zivsaimniecības tehniskajā institūtā, strādājis pie Kalnozola, pēdējos gados saistīts ar nekustamo īpašumu tirdzniecību. Viņš vairākkārt uzsvēra, ka nepieciešams veikt NEPLP auditu, bet sīkāk nespēja paskaidrot, ko ar to domā.

Starp kandidātiem akadēmiskā ziņā visspēcīgākā Ieva Beitika. Viņa piedāvā veselu virkni ar reformām. Vēl vairākus mediju pārrauga kandidātus deputāti uzklausīs rīt. Četriem no pieciem līdzšinējiem padomes locekļiem pilnvaras beigsies jau februāra sākumā.

0 Komentāru