Deputāti pieņēmuši Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumu

Komentāri
Deputāti pieņēmuši Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumu

Saeimas deputāti trešdien, 23. novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma Jaunuzņēmumu (tautā dēvētu arī par start-up) darbības atbalsta likumu. Šis likums paredzēts, “lai Latvijā ieviestu atbalsta programmas jaunuzņēmumiem un veicinātu to veidošanos Latvijā”.

“Par” likuma pieņemšanu nobalsoja 78 deputāti, “pret” nebalsoja neviens deputāts, bet vēl pieci balsojumā atturējās. Vēl 11 deputāti balsojumā nepiedalījās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likuma mērķis ir “veicināt strauji augošu tehnoloģiju uzņēmumu jeb jaunuzņēmumu veidošanos Latvijā, tādējādi sekmējot inovatīvas komercdarbības attīstību un pētniecību privātajā sektorā, kā arī pētniecības komercializāciju”.

Tiek paredzēts, ka jaunuzņēmumiem būs pieejamas vairākas atbalsta programmas:

fiksēts maksājums – valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu mēneša galīgs maksājums, ko darba devējs veic par darba ņēmēju valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā;
atbalsta programma augsti kvalificētu darba ņēmēju piesaistei – gadījumos, kad darba ņēmējs nepiekrīt, ka par viņu tiek veikts fiksēts maksājums;
papildus pie noteiktiem nosacījumiem paredzēta uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaide un iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaide.

Vairāk par likumprojektu var lasīt šeit!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl