Deputāti kritizē VID izstrādāto čeku loterijas ideju

1 komentārs
Deputāti kritizē VID izstrādāto čeku loterijas ideju
LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 12. jūnijā, konceptuāli atbalstīja čeku loterijas ieviešanu, tomēr deputāti arī kritizēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izstrādāto čeku loterijas ideju.

Deputātiem neesot skaidrs, kāpēc čeku loteriju rīko VID, nevis valstij jau piederošā kompānija “Latvijas Loto”.

Tāpat neesot skaidrs, kāpēc šī ir “čeku spēle”, nevis “čeku loterija”. Deputāti norāda, ka – lai arī oficiālais nosaukums pašlaik ir “čeku spēle”, pēc būtības tā ir loterija un arī dokumentos ik pa laikam minēta “loterija”, kas jaucot tautas kalpiem galvu.

Deputāts Imants Parādnieks (NA) uzskata, ka projekts vēl jāpilnveido un neredz iespēju to virzīt steidzamības kārtā.

VID skaidro, ka konkurss par čeku loterijas nodrošinātāju jārīko, lai veidotu konkurenci.

Foto: LNT

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, apkarot nodokļu krāpniecību un mudināt pircējus no saimnieciskās darbības veicējiem un komersantiem pieprasīt čekus, kvītis un biļetes.

Izlozēs plānots izmantot čekus, kvītis un biļetes ar darījuma vērtību virs pieciem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Loterijas dalībniekiem būs jāreģistrē darījumu apliecinošu dokumentu interneta vietnē, aizpildot reģistrācijas formu un norādot darījuma, čeka un tirdzniecības vietas informāciju. Tāpat būs jānorāda arī loterijas dalībnieka mobilā tālruņa numurs, lai ar viņu varētu sazināties.

Čeku loteriju organizēs nedēļas un mēneša izlozēs. Nedēļas izlozēs varēs laimēt 10 naudas balvas – katru 200 eiro vērtībā, bet mēneša izlozē – 3000 eiro. Loterijas uzvarētājus noteiks, izmantojot gadījuma skaitļu ģeneratoru. Pirmā čeku loterijas izloze varētu notikt ne vēlāk kā 2019. gada jūlijā.

1 komentārs