9 komentāri
Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli

Trešdien, 11. janvārī, notika Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde, kurā tika lemts par iniciatīvas ”Pensija bez nodokļa” tālāku virzību. Komisijas sastāvā esošie deputāti pauda atbalstu iniciatīvas mērķim, mazināt nodokļu slogu pensionāriem vai nu atceļot iedzīvotāju ienākuma nodokli vai paceļot neapliekamo minimumu pensijām.

Uz komisijas sēdi tika aicināti Finanšu ministrijas un Labklājības ministrijas pārstāvji, kā arī iniciatīvas autors Arnis Vērzemnieks. Finanšu ministrijas pārstāvji aicināja deputātus apsvērt fiskālo ietekmi, realizējot iniciatīvu, kas būtu 100 miljonu iztrūkums valsts budžetā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ir saprotams, ka ministriju ierēdņi apgalvo, ka valsts budžetā naudas nav, bet valstī nauda ir. Tā ir jāņem nevis no pensionāriem, bet gan jāskatās ēnu ekonomikas virzienā, kur ik gadu tiek zaudēti daudzi miljoni eiro,” uzsver iniciatīvas iesniedzējs Arnis Vērzemnieks.

Diskusijas gaitā tika pausti dažādi viedokļi, bet būtisks pārsvars bija atbalstam, ka pensiju jautājums ir jārisina, tikai jāizvērtē, kādā apmērā iniciatīvas mērķis būtu īstenojams.

Komisijas deputāti uzdeva atbildīgajām ministrijām izanalizēt un sagatavot iespējami plašus modeļus par šīs iniciatīvas ieviešanu. Lai izvērtētu katru aspektu, piemēram, cik daudz no iegūtās summas nonāktu atpakaļ ekonomikā caur pensionāru pirktajām precēm un pakalpojumiem. Šie modelējumi un analīzes palīdzētu saprast, kādā apmērā ierosinājumu – pacelt neapliekamo minimumu pensijām – varētu īstenot.

Iniciatīva ”Pensija bez nodokļa” tika uzsākta 2016. gada martā portālā ”ManaBalss.lv”, lai savāktu pietiekami daudz parakstu un iesniegtu Saeimā priekšlikumu par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atcelšanu valsts maksātajām 1. līmeņa pensijām. Iniciatīvas iesniedzējs ir Arnis Vērzemnieks. Kopumā tika savākti 10 748 paraksti.

TOP komentāri

 • Ilva
  +7 +7 0

  Ilva

  Vismaz līdz 500 eiro nebūtu jāmaksā nodokļi, jo tie jau vienreiz ir maksāti.
 • Zigrida
  +5 +5 0

  Zigrida

  Ļoti stulbas ir gudrās galvas paši sev pieliek algas ,algo dzīvokļus,tērē benzīnu un nīd ka viņiem nav,bet nabagie liek tikai slogu kuru vairs nevar pavilkt.Priekšlikums,samaināmies uz pus gadu jums pensiju mūsu mums jūsu algu .
 • Pensionārs
  +5 +5 0

  Pensionārs

  Anna, tagad neapliek līdz 235 eur. Lielas atšķirības nebūs. Uzskatu, ka no ienākuma (!!!) nodokļa ir jāatbrīvo pensijas līdz 500 eiro.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl