Komentāri

Diskusiju raidījumā Dombura studija, kurā tika runāts par nepieciešamību izveidot Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisiju, tā viešņa Regīna Ločmele-Luņova emocionāli centās pārliecināt par komisijas izveidošanu.

Uz raidījumu uzaicinātie Zolitūdes traģēdijā cietušie neguva pārliecību, ka šādas komisijas izveide noteikti veicinātu traģēdijas izmeklēšanas gaitu. R. Ločmele-Luņova raidījuma beigās iekarsa un centās aizstāvēt komisijas izveidošanas ideju. ”Jā, šī komisija vienalga būs angažēta. Komisija pārstāvēs sešas partijas [..] Tas īstenībā ir nepareizi. Saeima ir jābūt summai no visu Latvijas iedzīvotāju interešu pārstāvības. [..] Tas ir, par ko mēs runājām, ka Zolitūdes traģēdijas cēlonis ir korupcija. Tad labi, runāsim par to, ka pie Zolitūdes traģēdijas ir vainīga visa Latvijas valsts kopumā, un tad izvērtēsim visus likumus kopš neatkarības atjaunošanas.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kļūstot savā argumentācijā emocionāla, R. Ločmele-Luņova atzina, ka aktīvi uztur kontaktus ar traģēdijā cietušo ģimenēm un norādīja, cik smagi tām vēl arvien ir pārdzīvot notikušo. Viņa aicināja dot iespēju Saeimas deputātiem, lai viņi varētu no neatkarīga skatupunkta noskaidrot traģēdijas iemeslus. ”Mums ir tādi korumpēti profesionāļi bijuši, kas noveduši pie traģēdijas. Varbūt ļausim mums pasaukt ekspertus,” pavēstīja R. Ločmele-Luņova.

Viņa atklāja, ka tikai nesen uzzinājusi, par traģēdijas vakarā notikušu epizodi, kad neatliekamā palīdzība, kuras rīcībā nebija anestēzija, cietušajam devusi iedzert spirtu, lai izvilktu no kājas iedūrušos stiklu. ”Tā ir sistēmiska kļūda,” vērtē  R. Ločmele-Luņova, ”kā var atbraukt uz katastrofas vietu bez nekā?”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl